Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

2. Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie...

2. Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie – 15 września 2018

Już po raz drugi w Niepokalanowie w sobotę 15 września 2018 r. odbędzie się Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci. W tym roku będzie to dziękczynienie za 100. rocznicę święceń kapłańskich św. Maksymiliana oraz za jedno z jego dzieł – “Małego Rycerzyka Niepokalanej” – ponieważ we wrześniu 2018 roku mija 80 lat od wydania pierwszego numeru.

To już jutro 😉 zapraszamy 🙂

Opublikowany przez Niepokalanów Piątek, 14 września 2018

 

Wydarzenie —> na Facebooku

W 2017 roku po raz pierwszy dzieci z całej Polski spotkały się w Niepokalanowie, by świętować jubileusz 100. rocznicy założenia Rycerstwa Niepokalanej. Doświadczenie ubiegłego roku – około tysiąca dzieci, które z radością przyjęły zaproszenie na to spotkanie – sprawiło, że Organizatorzy podjęli decyzję o zorganizowaniu kolejnego zjazdu. W tym roku oprócz radości ze spotkania wspólnot Małych Rycerzy, tematem będzie dziękczynienie za 100. rocznicę święceń kapłańskich św. Maksymiliana M. Kolbego i 80 lat od wydania pierwszego numeru „Małego Rycerzyka Niepokalanej”.

Centralnym punktem będzie Eucharystia, której przewodniczyć będzie bp Antoni Długosz.

– Tego dnia na dzieci będzie czekało wiele niespodzianek: możliwość zwiedzenia Niepokalanowa, wiele zabaw, konkursów, szlaków sprawnościowych. Dla tych, którzy nie są jeszcze w Rycerstwie Niepokalanej możliwość zapoznania się z nim i wstąpienia w jego szeregi, a ci, którzy już są rycerzami będą mogli sprawdzić swoje umiejętności rycerskie w praktyce. Nie zabraknie spotkań z ciekawymi gośćmi, którzy pomogą najmłodszym sprawdzić swoje zdolności manualne. Dla miłośników dobrej muzyki i zabawy koncert „Małego Chóru Wielkich Serc” pod przewodnictwem o. Piotra Kleszcza OFMConv.  Spotkanie typowo rycerskie, dlatego wszystkie dzieci zachęcamy do przebrania się w rycerzy i damy dworu – wskazują organizatorzy w zaproszeniu.

fot. malyrycerzyk.pl

Program 2. Ogólnopolskiego Spotkania Dzieci w Niepokalanowie

od godz. 9.00 zapisy w recepcji i w „Rycerskiej Księdze Gości”.

od godz. 9.00 do 10.30 możliwość zwiedzania Niepokalanowa.

11.00 – Msza święta w bazylice pod przewodnictwem bpa Antoniego Długosza.

12.30 – „Rycerskie Popołudnie” (plac za Bazyliką):

– uroczyste rozpoczęcie fanfarami i tańcem dworskim.
– ciepły posiłek.
– gry, zabawy, konkursy i inne atrakcje.
– spotkanie z redakcją „Małego Rycerzyka Niepokalanej” i autorami artykułów.

14.30 – koncert „Małego Chóru Wielkich Serc” pod kierownictwem o. Piotra Kleszcza OFMConv

15.30 – rozstrzygnięcie konkursów i dalszy ciąg zabaw.

17.00 – zakończenie spotkania.

Info za —> episkopat.pl: 15 września – II Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie | malyrycerzyl.pl: II Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci