Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

2. Drużynowe Mistrzostwa Polski Osób Bezdomnych w ...

2. Drużynowe Mistrzostwa Polski Osób Bezdomnych w Szachach – 15-17 września

W dniach 15-17 września 2017 roku w Międzywodziu na terenie archidiecezji szczecińskiej odbywają się II Drużynowe Mistrzostwa Polski Osób Bezdomnych w Szachach, o Puchar ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi.

Biorą w nich udział drużyny osób bezdomnych z całej Polski. Głównym celem turnieju jest pomoc osobom bezdomnym, przeciwdziałanie marginalizacji i wykluczeniu społecznemu, popularyzacja sportu szachowego w środowisku, integracja między ośrodkami dla osób bezdomnych w Polsce, a także stworzenie dla podopiecznych możliwości poznawania nowych, ciekawych miejsc, miast i zabytków. W tym roku Mistrzostwa odbywają się w Międzywodziu, bardzo atrakcyjnej, letniskowej miejscowości nad morzem.

Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, jako główny organizator zapewnia uczestnikom dobre warunki zakwaterowania i wyżywienia, atrakcyjne nagrody, dobrą atmosferę i sportową rywalizację w duchu fair play

Słowa do uczestników skierowali m.in. dziennikarz sportowy Przemysław Babiarz oraz aktor Lech Dyblik, który spotka się z uczestnikami podczas turnieju.

Więcej informacji na: http://szachy.caritas.pl/

Info za —> Caritas Polska: II Drużynowe Mistrzostwa Polski Osób Bezdomnych w Szachach


Wesprzyj Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki:

300x250_