Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

15. Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuar...

15. Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – 9 września 2017

XV Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy | Sanktuarium Miłosierdzia Bożego | Kraków - Łagiewniki | 9 września 2017


Jubileuszowa, XV Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy przybyła 9 września 2017 r. do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach by polecać Bogu Miłosiernemu sprawy Ojczyzny, Polskiej Kolei i kolejarzy z rodzinami. Mszę świętą dla pielgrzymów odprawił Metropolita krakowski, abp Marek Jędraszewski w koncelebrze z biskupem Janem Zającem i duszpasterzami kolejarzy Archidiecezji krakowskiej.

Pielgrzymka rozpoczęła się w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Centrum „Nie lękajcie się”, skąd kolejarze niosąc figurę Matki Bożej z Fatimy przeszli Drogą miłosierdzia, odmawiając różaniec i rozważając Drogę krzyżową, do bazyliki Bożego Miłosierdzia. Podczas uroczystej Mszy świętej na ołtarzu stały relikwie św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II. Przybyło 40 kolejarskich pocztów sztandarowych z całej Polski i orkiestra kolejowa.

W homilii abp Marek Jędraszewski przywołał postać świętej Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy. – To wspaniała tradycja, że w wasz etos, wasz sposób myślenia i postępowania została wpisana jako patronka święta Katarzyna Aleksandryjska – mówił hierarcha i przypomniał historię życia i męczeństwa, żyjącej na przełomie III i IV wieku, świętej z Aleksandrii. Metropolita krakowski  przywołał też m.in. fragmenty adhortacji apostolskiej papieża Franciszka „Radość Ewangelii”, w których znalazły się aktualne wskazania.

Pątnicy nawiedzili również kaplicę z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Siostry Faustyny, której powierzali także osobiste intencje. Pielgrzymkę zakończyła modlitwa w Godzinie Miłosierdzia (15.00) i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Organizatorami pielgrzymki są: Ogólnopolskie Duszpasterstwo Kolejarzy, Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich, Związki Zawodowe, Kierownictwa jednostek organizacyjnych z terenu Małopolski.

Info za —> A. Stawiarski – Archidiecezja Krakowska: XV Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy do krakowskich Łagiewnik oraz Faustyna.pl: Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy oraz milosierdzie.pl: XV Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy