Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

14. Pielgrzymka Żywego Różańca Archidiecezji Krako...

14. Pielgrzymka Żywego Różańca Archidiecezji Krakowskiej do Łagiewnik – 30 września 2023

W sobotę 30 września 2023 r. już po raz czternasty do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach przybyła pielgrzymka Żywego Różańca Archidiecezji Krakowskiej. Uroczystej Mszy świętej przewodniczył ks. bp Robert Chrząszcz, biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej.

Wideo za —> Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej: Bp Robert Chrząszcz do członków Żywego Różańca: Bądźcie świadkami, że naprawdę warto nie wypuszczać różańca z ręki

Zobacz —> FOTORELACJĘ

Witając zgromadzonych w łagiewnickiej Bazylice ks. Zbigniew Bielas, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia powiedział: – Wielka to radość, gdy ta Bazylika wypełnia się Waszą obecnością. Serdecznie witam wszystkich zaangażowanych w dzieło Żywego Różańca. To dzięki Wam Różaniec żyje, jest Waszym towarzyszem każdego dnia rozważając tajemnice życia Jezusa Chrystusa i Jego Najświętszej Matki. Przybywacie tutaj, aby stanąć przed Jezusem Miłosiernym i dziękować za dar modlitwy różańcowej i wszystkie łaski przez nią wybłagane.

Kapłan przypomniał, że hasłem pielgrzymi są słowa: „Różańcowa modlitwa za Ojczyznę”. – Od grudnia ubiegłego roku trwa w naszej Archidiecezji modlitwa za Ojczyznę – w każdą I sobotę i każdego 14. dnia miesiąca. Towarzyszą nam na tej drodze nasi polscy święci, błogosławieni i Słudzy Boży. Dziś chcemy złożyć ten dar u Jezusa Miłosiernego i prosić o wstawiennictwo św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II – przypomniał, jednocześnie życząc zebranym by Pan Jezus Miłosierny błogosławił im, a Apostołowie Miłosierdzia, św. Siostra Faustyna i św. Jan Paweł II wypraszali potrzebne łaski…

W homilii ks. bp Robert Chrząszcz mówił: – Gdy przeżywamy w życiu trudne chwile, odczuwamy udrękę i strach przed przyszłością, oddajmy się w ręce Jezusa i Maryi – Jego Matki. Powierzmy Mu swe troski w modlitwie, rozmawiajmy z Bogiem nie bojąc się zadawania nawet tych trudnych pytań. Uważnie wsłuchujmy się w Słowo Boże. Modlitwa jest niezawodnym środkiem, zapewniającym trwanie przy woli Bożej w każdej chwili.

Kaznodzieja prosił zebranych, by zawsze dawali świadectwo w jaki sposób modlitwa przemienia życie i jest ważna. – Bądźcie świadkami, że naprawdę warto nie wypuszczać różańca z ręki.

Biskup pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej wyjaśnił, że relację z Bogiem powinny charakteryzować miłość i zrozumienie. Podkreślił, że gdy brakuje zrozumienia woli Bożej, trzeba otwierać się na dialog. Podobnie miłość i chęć zrozumienia powinny charakteryzować relacje międzyludzkie. – Jak wiele konfliktów ustałoby w naszej ojczyźnie, gdyby do głosu zamiast różnić i eksponowania swego zdania, dążenia do zwady, doszły miłość i chęć zrozumienia. Gdy modlimy się za Ojczyznę, módlmy się o wzajemne zrozumienie Polaków – poprosił biskup.

Kończąc homilię kaznodzieja zaapelował: – W tym wyjątkowym miejscu prośmy szczególnie o miłość miłosierną. Prośmy o miłosierdzie dla nas, naszych najbliższych, a także dla tych, z którymi nam może jeszcze nie po drodze. Prośmy o miłosierdzie dla nas i całego świata.

Mszę świętą poprzedziła modlitwa różańcowa oraz konferencja wygłoszona przez ks. Stanisława Mieszczaka SCJ.

Posłuchaj konferencji:

Info na podstawie —> Małgorzata Pabis – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach: Żywy Różaniec w Łagiewnikach oraz Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej: Bp Robert Chrząszcz do członków Żywego Różańca: Bądźcie świadkami, że naprawdę warto nie wypuszczać różańca z ręki


Obejrzyj relację z Pielgrzymki:

Zobacz też —> Różaniec ze św. Siostrą Faustyną