Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

12. Nowohucka Droga Krzyżowa – Niedziela Pal...

12. Nowohucka Droga Krzyżowa – Niedziela Palmowa, 25 marca 2018

W Niedzielę Palmową, 25 marca 2018 roku, odbędzie się, już po raz dwunasty, Nowohucka Droga Krzyżowa. Jak co roku rozpocznie się o godzinie 19.00 przed kościołem Księży Pallotynów na ul. Bulwarowej, a zakończy w opactwie Cystersów w Mogile ok. godziny 21.

W tym roku objął honorowy patronat, przygotował rozważania, a także poprowadzi przez Drogę Krzyżową w Nowej Hucie abp Marek Jędraszewski – metropolita krakowski.

Podczas poprzedniej Nowohuckiej Drogi Krzyżowej hierarcha zwrócił uwagę, że 60 lat temu z Nowej Huty próbowano uczynić „miasto bez Boga”, jednak jej mieszkańcy, broniąc skutecznie skromnego krzyża Chrystusa na Osiedlu Teatralnym, ocalili siebie.

Jak powiedział ks. Łukasz Gołaś SAC, współorganizator Nowohuckiej Drogi Krzyżowej mieszkańcy Nowej Huty w czasach komunistycznych dali niesamowite świadectwo żywej wiary poprzez przywiązanie do krzyża Jezusa.

Nowohucka Droga Krzyżowa co roku gromadzi tysiące wiernych z Nowej Huty, którzy chcą wspólnie przenieść Krzyż Chrystusa przez „miasto bez krzyża”, dając tym samym świadectwo swojej wiary i poczucie przynależności do tego wyjątkowego miejsca.

Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy chcą pod koniec Wielkiego Postu zjednoczyć się we wspólnej nowohuckiej modlitwie. Zachęcamy do wzięcia ze sobą świec i lampionów – czytamy na stronie internetowej Opactwa Cystersów w Mogile.

Info za —> mogila.cystersi.pl: 12. Nowohucka Droga Krzyżowa  oraz KAI/diecezja.pl: Abp Marek Jędraszewski poprowadzi kolejną Nowohucką Drogę Krzyżową

Wideo – Archidiecezja Krakowska/YouTube: Zaproszenie Abp. Marka Jędraszewskiego na Nowohucką Drogę Krzyżową | 22.03.2018