Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

1 sierpnia 2020 – 95. rocznica wstąpienia He...

1 sierpnia 2020 – 95. rocznica wstąpienia Heleny Kowalskiej (św. Faustyny) do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia

W sobotę 1 sierpnia 2020 r. przypada 95. rocznica wstąpienia do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia Heleny Kowalskiej znanej w całym świecie pod imieniem zakonnym św. Siostry Faustyny.

**Rocznica wstąpienia do Zgromadzenia**1 sierpnia przypada 95. rocznica wstąpienia do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej…

Opublikowany przez Marię Siepak Piątek, 31 lipca 2020

 

Mimo wyraźnej wskazówki Jezusa, że ma jechać do Warszawy, by wstąpić do klasztoru i rozpocząć życie zakonne, jej droga realizacji powołania wcale nie była łatwa. Jak napisała w swym „Dzienniczku”, pukała do wielu klasztorów, ale nigdzie jej nie przyjęto. Dopiero w klasztorze przy ul. Żytniej w Warszawie otrzymała zgodę na wstąpienie, ale jeszcze przez rok pracowała jako pomoc domowa, by zarobić sobie na skromną wyprawkę.

Ostatecznie 1 sierpnia 1925 przekroczyła progi klauzury, a w „Dzienniczku” napisała: „Czułam się niezmiernie szczęśliwa, zdawało mi się, że wstąpiłam w życie rajskie. Jedna się wyrywała z serca mojego modlitwa dziękczynna” (Dz. 17).

W wielu klasztorach Zgromadzenia spędziła 13 lat wypełniając proste obowiązki, a przy tym prowadziła bardzo głębokie życie duchowe. Jezus powierzył jej misję proroka, którego zadaniem było przypomnieć światu biblijną prawdę o miłości miłosiernej Boga do każdego człowieka i wzywać do głoszenia jej świadectwem życia, czynem, słowem i modlitwą

Info za —> Faustyna.pl: Rocznica wstąpienia do Zgromadzenia

© Copyright by Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia

Wideo —> Faustyna.pl/YouTube: Poszukiwanie klasztoru i wstąpienie do zgromadzenia – Życie świętej Faustyny