Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

1 lutego 2023 w Krakowie – Obchody 60. roczn...

1 lutego 2023 w Krakowie – Obchody 60. rocznicy śmierci o. Józefa Andrasza SJ, krakowskiego spowiednika św. Siostry Faustyny

W dniu 1 lutego 2023 r. przypada 60. rocznica śmierci o. Józefa Andrasza SJ, krakowskiego spowiednika i kierownika duchowego św. Faustyny. W związku z rocznicą, w intencji beatyfikacji o. Andrasza Msze św. będą sprawowane m.in. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach o godz. 6.30 i w bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie o godz. 18.00.

Fot. Faustyna.pl

1 lutego 2023 r. przypada 60. rocznica śmierci o. Józefa Andrasza SJ, spowiednika i kierownika duchowego św. Siostry Faustyny, wielkiego apostoła Bożego Miłosierdzia, który zapoczątkował nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego w Sanktuarium w Łagiewnikach i przez publikacje rozszerzył nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w formach przez nią przekazanych w bardzo wielu krajach świata…

Siostra Faustyna po raz pierwszy skorzystała z jego posługi w czasie rekolekcji przed ślubami wieczystymi w kwietniu 1933 roku. Stałym kierownikiem duchowym został w ostatnich latach jej życia, które spędziła w Krakowie. W sumie o. Andrasz posługiwał Siostrze Faustynie przez ponad 2 i pół roku, a po jej śmierci zaangażował się w realizację jej posłannictwa.

Odwiedź serwis dedykowany o. Józefowi Andraszowi SJ —> andrasz.jezuici.pl

W roku 2023 minie 79 lat od poświęcenia łaskami słynącego obrazu Jezusa Miłosiernego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. W święto Miłosierdzia, pierwszą niedzielę po Wielkanocy 1944 r. obraz pędzla Adolfa Hyły, namalowany według wizji zapisanej w „Dzienniczku” św. Siostry Faustyny, poświęcił o. Józef Andrasz SJ. Obraz szybko zasłynął łaskami. Jego kopie i reprodukcje rozeszły się na cały świat. Tak spełniły się słowa Jezusa wypowiedziane do Siostry Faustyny przy pierwszym objawieniu: „Pragnę, aby ten obraz czczono najpierw w kaplicy waszej i na całym świecie” (Dz. 47).

W ostatnim czasie została powołana i zaprzysiężona komisja historyczna i teologiczna, która zajmie się procesem beatyfikacyjnym o. Andrasza, który zmarł 1 lutego 1963 r. w Krakowie.

Zobacz też —> andrasz.jezuici.pl: Rusza proces beatyfikacyjny spowiednika św. Faustyny

Bazylika Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie to gdzie o. Józef Andrasz SJ modlił się i odprawiał Msze Święte. Eucharystii będzie przewodniczył o. Mariusz Balcerak SJ, wice postulator procesu beatyfikacyjnego. Przed Mszą Św. nastąpi modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia.

Wydarzenie na Facebooku —> Msza św. w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie

Także 1 lutego 2023 r. o godz. 17.00 w Królowej Górnej odbędzie się Msza św. w intencji beatyfikacji ojca Andrasza. Z tej parafii wyszedł bowiem prywatny kult ojca Andrasza.

Info i foto na podstawie —> Faustyna.pl: Rocznica śmierci o. Józefa Andrasza SJ i inne | andrasz.jezuici.pl: Msza Św.-o. Józef Andrasz SJ-Bazylika NSPJ


Ojciec Mariusz Balcerak SJ, wicepostulator procesu beatyfikacyjnego jezuity o. Józefa Andrasza, 27 stycznia 2023 r. przewodniczył Mszy św. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Wielogłowach z racji 60. rocznicy jego śmierci.

To w tej parafii (pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny) urodził się i został ochrzczony w 1891 r. o. Józef Andrasz SJ. Tu działa prężnie Stowarzyszenie szerzące jego kult…

Zobacz więcej —> tarnow.gosc.pl: Wielogłowy. Na czas zamętu


Obejrzyj reportaż TV Trwam: “Kierownik duchowy Sekretarki Bożego Miłosierdzia”:

W Niedzielę Bożego Miłosierdzia, 28 kwietnia 2019 r., w Telewizji Trwam miała miejsce premierowa emisja reportażu pt. “Kierownik duchowy Sekretarki Bożego Miłosierdzia” poświęconego o. Józefowi Andraszowi SJ.

Na tle pobożności Sądecczyzny, skąd pochodził o. Andrasz, świadków jego życia i „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny ukazana jest postać tego niezwykłego kapłana, którego kult zaczął się rozwijać po kanonizacji Apostołki Bożego Miłosierdzia.

Wideo —> Radio Maryja/TV Trwam: Ojciec Józef Andrasz, kierownik duchowy Sekretarki Bożego Miłosierdzia


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Odwiedź serwis Get Mercy – zobacz mapę sanktuariów Bożego Miłosierdzia, znajdź najbliższe!

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja