Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Zupa z Łagiewnik dla osób bezdomnych – 2 lut...

Zupa z Łagiewnik dla osób bezdomnych – 2 lutego 2024

Sto pięćdziesiąt porcji zupy jarzynowej trafiło w dniu 2 lutego 2024 r., w ręce osób bezdomnych korzystających z pomocy Dzieła św. Ojca Pio. Ciepły posiłek został zakupiony z Funduszu Miłosierdzia, jaki działa w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Wesprzyj akcję ⇒ Dzwon Nadziei dla Narodowego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kiabakari w Tanzanii

 Każdego miesiąca staramy się zawieźć ciepły posiłek i obdarować nim potrzebujących. Wiemy jak jest on oczekiwany zwłaszcza w okresie zimowym. To nasz czyn miłosierdzia, realizowany przy pomocy wielu Darczyńców – mówi Małgorzata Pabis, rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. – Chcemy kontynuować to dzieło, które chętnie wspierają ludzie z całej Polski – dodaje.

Akcja „Zupa od św. Siostry Faustyny” została zainicjowana w październiku 2022 roku.

Pomysł akcji zrodził się pod wpływem czytania „Dzienniczka” Siostry Faustyny: „Jezus w postaci ubogiego młodzieńca dziś przyszedł do furty. Wynędzniały młodzieniec, w strasznie podartym ubraniu, boso i z odkrytą głową, bardzo był zmarznięty, bo dzień był dżdżysty i chłodny. Prosił coś gorącego zjeść. Jednak [gdy] poszłam do kuchni, nic nie zastałam dla ubogich; jednak po chwili szukania znalazło się trochę zupy, którą zagrzałam i wdrobiłam trochę chleba, i podałam ubogiemu, który zjadł. W chwili, gdy odbierałam od niego kubek, dał mi poznać, że jest Panem nieba i ziemi. Gdym Go ujrzała, jako jest, znikł mi z oczu. (55) Kiedy weszłam do mieszkania i zastanawiałam się nad tym, co zaszło przy furcie – usłyszałam te słowa w duszy: Córko Moja, doszły uszu Moich błogosławieństwa ubogich, którzy oddalając się od furty błogosławią Mi, i podobało Mi się to miłosierdzie twoje w granicach posłuszeństwa, i dlatego zszedłem z tronu, aby skosztować owocu miłosierdzia twego”. (nr 1312)

Każdy kto chciałby włączyć się w akcję może złożyć swój datek na konto:

PEKAO S.A. Nr 65 1240 4432 1111 0000 4721 0286
z dopiskiem: „Fundusz Miłosierdzia”.

Info i foto na podstawie —>  Małgorzata Pabis – Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: Zupa dla ubogich

Zobacz też —> 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej