Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Zmarł o. Zdzisław Pałubicki SJ – 15 lutego 2...

Zmarł o. Zdzisław Pałubicki SJ – 15 lutego 2019

W piątek 15 lutego 2019 r. zmarł o. Zdzisław Pałubicki SJ – niestrudzony misjonarz ludowy, rekolekcjonista, spowiednik i promotor kultu Bożego Miłosierdzia. Zmarł w Kaliszu, gdzie w ostatnich latach posługiwał w Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego, w 84. roku życia, 59. roku życia zakonnego i 60. roku kapłaństwa – w dniu imienin św. Siostry Faustyny i 44. rocznicy śmierci bł. ks. Michała Sopoćki.

Niestrudzony misjonarz i rekolekcjonista, promotor kultu Bożego Miłosierdzia i kultu św. Andrzeja Boboli, w latach…

Opublikowany przez Jezuici w Polsce Sobota, 16 lutego 2019

 

Przez ponad 40 lat podróży misyjnych, zarówno na terenie Polski jak i poza jej granicami, dał się poznać jako dynamiczny kaznodzieja i rekolekcjonista docierający zarówno do najstarszych jak i do najmłodszych słuchaczy jego kazań.

Swoją pracą misyjną wniósł duży wkład w rozwój nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa, spopularyzował sylwetkę św. Andrzeja Boboli oraz rozwinął kult Miłosierdzia Bożego w wielu parafiach. Był Honorowym Obywatelem Miasta Nakło nad Notecią – czytamy w serwisie jezuici.pl.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego w Kaliszu (ul. Stawiszyńska 2) w czwartek 21 lutego 2019 r. o godz. 11.00. Będzie jej przewodniczył bp Edward Janiak, a homilię wygłosi bp Stanisław Napierała. Po Mszy św. przejazd na Cmentarz Tyniecki. Przed Mszą św. Różaniec (10.00) i Godzinki ku czci Miłosierdzia Bożego (10.30)

Zobacz —> nekrolog w formacie PDF

Zobacz więcej / biogram —> jezuici.pl: Zmarł o. Zdzisław Pałubicki SJ

Moja matka zmarła gdy miałem trzy lata. Po święceniach kapłańskich dowiaduję się od ciotek: twoja matka, gdy nosiła cię pod sercem modliła się, abyś był misjonarzem. Spełniło się chociaż początkowo byłem kapłanem diecezjalnym jeden rok – pisał o sobie o. Zdzisław Pałubicki SJ w serwisie o Bożym Miłosierdziu, który założył —> Posłany od łona matki

Zobacz też świadectwo –> Miłosierdzie Boże na drodze mojego życia

Przeczytaj o tym, jak zrodziło się jego powołanie, dlaczego wstąpił do jezuitów i obejrzyj klip “Jezuici – Ad Maiorem Dei Gloriam”… o ojcu Zdzisławie spieszącym do chorej, przygotowany kilkanaście lat temu  —> jezuici.pl: Jak zrodziło się powołanie ojca Zdzisława?

Wideo —> o. Remi Recław SJ: Jezuici – Ad Maiorem Dei Gloriam