Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

“Wielki Test o Jasnej Górze” w TVP1 – ...

“Wielki Test o Jasnej Górze” w TVP1 – Agnieszka Porzezińska i Rafał Porzeziński zwycięzcami

Agnieszka Porzezińska i Rafał Porzeziński zostali zwycięzcami „Wielkiego Testu o Jasnej Górze” w TVP1 w środę 30 czerwca 2017 r. W finale zmierzyli się z Dariuszem Kowalskim i Dariuszem Jakubowskim.

Nagrodę 30 000 zł zwycięzcy postanowili przekazać dla Caritas!

Z okazji 300-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej tematem pierwszego po wakacjach Wielkiego Testu była Jasna Góra. Z pytaniami dotyczącymi historii tego miejsca oraz losów Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej zmagali się goście w studiu TVP1.


Obejrzyj na VOD.TVP.PL —> Wielki Test o Jasnej Górze – runda finałowa

Zobacz więcej na wielkitest.tvp.pl –> Wielki Test o Jasnej Górze

„Wielki Test o Jasnej Górze” emitowany będzie również:
2 września, godz. 21:40 – Tv Polonia
3 września, godz. 3:40 – Tv Polonia


„Wielki Test” to format, który raz na jakiś czas pojawiał się już w TVP1. W jesiennej ramówce będzie miał formułę cykliczną – raz w tygodniu w środy. W pierwszym odcinku „Wielkiego Testu” sprawdzana była wiedza o sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej.

W „Wielkim Teście o Jasnej Górze” znalazły się pytania o wybitne postaci, najcenniejsze skarby i kulisy ważnych historycznych wydarzeń, m.in. skąd się wzięły cięte rysy na twarzy Czarnej Madonny? Kto dowodził obroną Jasnej Góry podczas szwedzkiego potopu? Jakie przedmioty podarowali sanktuarium papieże? Gdzie powstał tekst Jasnogórskich Ślubów Narodu?

Z pytaniami dotyczącymi historii tego miejsca oraz losów obrazu Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej zmagali goście w studiu TVP1. Internauci będą mieli możliwość rozwiązywania testu online na stronie: wielkitest.tvp.pl oraz na smartfonach WIELKI TEST TVP.

Teleturniej w reżyserii Konrada Smugi poprowadzili Maciej Kurzajewski i Sylwia Dekiert.

Info za —> Biuro Prasowe Jasnej Góry: Wielki Test o Jasnej Górze na TVP1

oprac. BPJG