Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Wielki Czwartek 2021 w Sanktuarium Bożego Miłosier...

Wielki Czwartek 2021 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – 1 kwietnia 2021

W Wielki Czwartek, 1 kwietnia 2021 r. o godz. 10:00, w bazylice Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach będzie celebrowana Msza św. Krzyżma pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego. Natomiast o godz. 18.00 w bazylice, pod przewodnictwem bpa Jana Zająca, odprawiona będzie Msza św. Wieczerzy Pańskiej.

Polecamy też —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja

Wieczorną Mszą św. Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek rozpoczyna się Paschalne Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Ma ono swoje centrum w Wigilii Paschalnej i kończy Nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania. Kościół towarzyszy swemu Panu w Jego Męce, trwa na modlitwie w czasie Jego spoczynku w grobie i uroczyście świętuje Jego zmartwychwstanie.

Podczas Mszy św. Krzyżma o godz. 10.00 poświęcone będą oleje do sprawowania sakramentów świętych. Ze względu na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa wezmą w niej udział tylko delegacje kapłanów z archidiecezji krakowskiej.

O godz. 15.00 w kaplicy klasztornej Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia z cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Siostry Faustyny Kowalskiej nastąpi codzienna Modlitwa w Godzinie Miłosierdzia i Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Po Mszy św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy w kaplicy klasztornej i rozpocznie się Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy, która będzie trwać przez całą noc, w reżimie sanitarnym. Można się włączyć do tej adoracji przez transmisje on-line na stronie: www.faustyna.pl, na kanale You Tube i w aplikacji mobilnej Faustyna.pl.

Możliwość spowiedzi w bazylice w Wielkim Tygodniu codziennie od 8:00 do 18:30, natomiast w Wielki Czwartek i Wielki Piątek – do rozpoczęcia liturgii, czyli do godz. 17:45.

Info na podstawie —> Faustyna.pl: Wielki Czwartek oraz milosierdzie.pl: Ogłoszenia – Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej


Transmisje online z bazyliki w Łagiewnikach

(serwis ⇒ milosierdzie.pl oraz ⇒ YouTube)


Transmisje online z kaplicy klasztornej w Łagiewnikach

(serwis ⇒ Faustyna.pl oraz ⇒ YouTube)

Zobacz też:

Czy w Wielki Czwartek uczestnictwo we Mszy św. jest obowiązkowe?

Msza św. Krzyżma w Bazylice Archikatedralnej w Warszawie – Wielki Czwartek, 1 kwietnia 2021 – Transmisja online

Msza św. Wieczerzy Pańskiej w archikatedrze św. Stanisława Kostki w Łodzi – Wielki Czwartek, 1 kwietnia 2021 – Transmisja online

Słowo na Wielki Tydzień – Wielki Czwartek – Ks. Marek Chrzanowski FDP


Odwiedź serwis Get Mercy – zobacz mapę sanktuariów Bożego Miłosierdzia, znajdź najbliższe!