Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Wielki Piątek 2021 w Sanktuarium Bożego Miłosierdz...

Wielki Piątek 2021 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – 2 kwietnia 2021

Wielki Piątek to jedyny dzień w roku, kiedy nie sprawuje się Mszy świętej. W piątek 2 kwietnia 2021 r. o godz. 15:00, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach będzie uroczyście celebrowana Godzina Miłosierdzia – modlitwa w chwili konania Jezusa na krzyżu i rozpoczęcie nowenny przed świętem Miłosierdzia Bożego. Następnie odbędzie się nabożeństwo Drogi krzyżowej, zaś o godz. 18.00 w bazylice rozpocznie się Liturgia Męki Pańskiej.

Polecamy też —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja

W Wielki Czwartek wieczorną Mszą św. Wieczerzy Pańskiej w bazylice Sanktuarium Bożego Miłosierdzia rozpoczęły się liturgiczne obchody Paschalnego Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Po Mszy św. nastąpiło przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy w kaplicy klasztornej Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia z cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Siostry Faustyny Kowalskiej i rozpoczęła się Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy, która trwała przez przez całą noc, w reżimie sanitarnym.

Wielki Piątek to jedyny dzień w roku, w którym nie ma Eucharystii, ponieważ najdoskonalszą ofiarę z samego siebie złożył na Golgocie Jezus Chrystus. Zdrój miłosierdzia Mojego został otwarty na oścież włócznią na krzyżu dla wszystkich dusz, nikogo nie wyłączyłem (Dz. 1182) – powiedział Pan Jezus do św. Siostry Faustyny w jednym z wielu objawień związanych z Jego męką.

W Wielki Piątek w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w sposób szczególnie uroczysty celebrowana jest o 15:00 modlitwa w chwili konania Jezusa na krzyżu (Godzina Miłosierdzia) i rozpoczęcie nowenny przed świętem Miłosierdzia (transmisja online na stronie: faustyna.pl, oraz w TVP3). Pan Jezus prosił św. Faustynę, aby przez tę nowennę, która polega na odmawianiu przez dziewięć dni Koronki do Miłosierdzia Bożego, przygotować się do uroczystości, w której czcimy Boga w tajemnicy Jego niezgłębionego miłosierdzia. O tej nowennie powiedział, że można w niej uprosić wszystko, jeśli to jest zgodne z wolą Bożą, czyli dobre dla nas na ziemi i w wieczności. Z pobożności można także dołączyć Nowennę, którą Jezus podyktował Siostrze Faustynie.

Zobacz też —> Nowenna do Miłosierdzia Bożego – Dzień 1 – Wielki Piątek

Po nowennie ok. 15:30 odbędzie się nabożeństwo Drogi krzyżowej.

Wielkopiątkowa Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się w bazylice o godzinie 18:00. Po adoracji Krzyża i Komunii św. przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego, który tradycyjnie jest przygotowywany w kaplicy Męki Pańskiej. Tam będzie nieustanna adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Możliwość spowiedzi w bazylice w Wielki Czwartek i Wielki Piątek – do rozpoczęcia liturgii, czyli do godz. 17:45.

Info na podstawie —> Faustyna.pl: Wielki Piątek i Nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego oraz milosierdzie.pl: Ogłoszenia – Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej


Transmisje online z bazyliki w Łagiewnikach

(serwis ⇒ milosierdzie.pl oraz ⇒ YouTube)


Transmisje online z kaplicy klasztornej w Łagiewnikach

(serwis ⇒ Faustyna.pl oraz ⇒ YouTube)

Zobacz też:

Dziś Wielki Piątek – obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość

Słowo na Wielki Tydzień – Wielki Czwartek – Ks. Marek Chrzanowski FDP


Odwiedź serwis Get Mercy – zobacz mapę sanktuariów Bożego Miłosierdzia, znajdź najbliższe!