Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Wciąż mówi: „Oto, ja Panie. Poślij mnie” – 4...

Wciąż mówi: „Oto, ja Panie. Poślij mnie” – 40-lecie pracy misyjnej Barbary Dominiki Szkatuły – 4 września 2022

W niedzielę, 4 września 2022 r., w Bazylice Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach misjonarka świecka Barbara Dominika Szkatuła świętowała jubileusz 40-lecia pracy misyjnej w Peru. W samo południe Mszy św. dziękczynnej przewodniczył ks. bp Jan Zając.

Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


W homilii ks. Tadeusz Dziedzic, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Misyjnego Kurii Metropolitalnej przypomniał, że pani Dominika wyjechała z Polski jako młoda dziewczyna i wciąż trwa na posterunku. – Wciąż mówi: „Oto, ja Panie. Poślij mnie”. Choć początki były trudne, bo nie znała choćby języka, to pokochała tamtych ludzi, w nich pokochała Chrystusa. Dziękujemy dziś Bogu za panią Dominikę i jej posługę. Za trud głoszenia Ewangelii, za jej trud, za jej świadectwo – mówił kaznodzieja i dodawał, że w najbliższym czasie misjonarka wróci do Peru, do swojej posługi, a nade wszystko do swoich ludzi.

Tam zostawiła serce i tam wraca – powiedział. Ks. Dziedzic zaapelował także do zebranych w łagiewnickiej świątyni. – Idźmy i bądźmy świadkami Chrystusa, ale wspomagajmy tych, którzy zostawiają wszystko i idą głosić Chrystusa. Wiara umacnia się wtedy, gdy jest przekazywana innym.

Na koniec Eucharystii pani Dominika podziękowała swoim bliskim, przyjaciołom za pomoc. Powiedziała, że niebawem wyruszy do Peru i choć czasem w sercu rodzi się lęk, to towarzyszą jej słowa: „Wszystko mogę w tym, który mnie umacnia” oraz „Wystarczy Ci mojej łaski”.

Barbara Dominika Szkatuła przez 40 lat posługuje w Peru w Wikariacie św. Józefa znad Amazonki. W tym czasie pełniła funkcje koordynatorki duszpasterstwa młodzieży (8 lat) i koordynatorki duszpasterstwa diecezjalnego (11 lat). Udzielała też pomocy duszpasterskiej ludziom chorym na trąd (7 lat). Redagowała materiały formacyjne dla młodzieży, organizowała Szkołę Formacji Chrześcijańskiej dla Animatorów. Brała też czynny udział w Synodzie Amazońskim, którego głównym celem jest obrona ludów pierwotnych Amazonii. Obecnie pełni funkcję koordynatorki duszpasterstwa Indian.

Info i foto za —> Małgorzata Pabis – Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: Wciąż mówi: „Oto, ja Panie. Poślij mnie”

Zobacz też —> Miłosierdzie sięga w głąb człowieka i jest Bożą odpowiedzią na zło – Abp Grzegorz Ryś w homilii podczas 2. Łódzkiego Kongresu Świętej Faustyny – 4 września 2022


Odwiedź serwis Get Mercy – zobacz mapę sanktuariów Bożego Miłosierdzia, znajdź najbliższe!

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja