Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

VIII Podkarpackie Wesele bez Toastu w Miejscu Pias...

VIII Podkarpackie Wesele bez Toastu w Miejscu Piastowym – 19 sierpnia 2017

W sobotę 19 sierpnia miało miejsce VIII Podkarpackie Wesele bez Toastu w Miejscu Piastowym. To spotkanie małżeństw, które miały wesele bezalkoholowe oraz wszystkich promotorów bezalkoholowych zabaw. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił abp Józef Michalik, arcybiskup senior archidiecezji przemyskiej.

 

– Miłość między małżonkami nie może być miłością czasową – mówił abp Józef Michalik w Miejscu Piastowym. Podkreślił, że małżeństwo jest wyrazem oblubieńczej miłości Chrystusa do Kościoła. – To nie jest tylko związek dwojga ludzi, którzy chcą własne interesy realizować. To jest coś więcej, to jest święty związek – powiedział.

– Egoizm w małżeństwie będzie uwieńczony klęską, ale jeśli na wysiłek budowania małżeństwa złoży się ofiara obojga, miłość będzie się rozwijać – mówił abp Michalik. „Pan Jezus chce błogosławić każdej rodzinie i chce nas widzieć świętymi w królestwie niebieskim” – podkreślił.

Podkarpackie Wesele bez Toastu trwało od godz. 9.00 i wpisywało się w wydarzenia związane z Narodowym Kongresem Trzeźwości. Stąd nawiązanie do tematu Kongresu: „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”. Spotkanie zwieńczyło – jak co roku – bezalkoholowe przyjęcie weselne.

Głównymi organizatorami wydarzenia są: Zgromadzenie Księży Michalitów i Sióstr Michalitek oraz Towarzystwo Powściągliwość i Praca.

PWBT_plakat 2017_

Info za —> www.miejscepiastowe.pl/BPKEP: Podkarpackie Wesele bez Toastu po raz ósmy

Fot. Radio Fara