Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

VII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Modlitwy z...

VII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Modlitwy za Kapłanów “Margaretka” do Łagiewnik – 8 października 2022

VII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Modlitwy za Kapłanów “Margaretka” przybyła do Sanktuarium św. Jana Pawła II i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach w sobotę 8 października 2022 r. Gościem szczególnym spotkania była pani Louise Ward założycielka Apostolatu “Margaretka”, która przybyła do Łagiewnik z Kanady. Uroczystej Mszy świętej sprawowanej w samo południe przewodniczył bp Jan Zając, honorowy Kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Fot. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Wiara mnoży się przez dzielenie! Podziel się > swoim świadectwem – pomóż innym zbliżyć się do Boga!


Nabożeństwu dla pielgrzymów w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz. Zwracając się do uczestników Pielgrzymki Apostolatu “Margaretka” podkreślił, że kapłani potrzebują ich wsparcia. Zaznaczył, że na potrzebę takiej modlitwy bardzo wyczulony był św. Jan Paweł II, który może być zarówno patronem Apostolatu, jak i wzorem rozmodlonego kapłana. Wieloletni papieski sekretarz zachęcał do adoracji w intencji świętości duchownych.

Po nabożeństwie ku czci św. Jana Pawła II pielgrzymi udali się w procesji różańcowej do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie swoje świadectwo wygłosiła Louise Ward – założycielka Apostolatu “Margaretka”.

Louise Ward w wygłoszonej konferencji podkreśliła, że ruch “Margaretka” zrodził się z wielkiej miłości i czułości Boga. Zwracając się do kapłanów kobieta mówiła: – Chrystus daje Wam taką władzę, jakiej nie na żaden król ani władca na tym świecie, żeby móc Go czynić zmartwychwstałym w Eucharystii i przebaczać nasze grzechy. Wierzcie mi, Wasze powołanie jest piękne.

Zobacz też:

Modlitwa w intencji kapłanów

Modlitwa za kapłanów – bł. ks. Michał Sopoćko

Na początku Mszy świętej licznie zebranych w łagiewnickiej świątyni przywitał ks. Zbigniew Bielas. Rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia mówił: – Cieszę się, że po raz kolejny przybywacie na łagiewnickie wzgórze do Pana Jezusa Miłosiernego, aby przez wstawiennictwo Apostołów Miłosierdzia: św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II modlić się w intencji kapłanów, abyśmy gorliwie naśladowali naszego Mistrza. Niech błogosławione owoce Waszej miłości do kapłanów wyrażanej w modlitwie będą dziś darem składanym na Chrystusowym ołtarzu.

W homilii bp Jan Zając przypomniał, że to Maryja jest Matką wszystkich kapłanów i to Ona, jako pierwsza troszczyła się o Apostołów. Wskazał także na św. Siostrę Faustynę, która modliła się za kapłanów. – Ona jest dla Was wzorem – mówił, przytaczając słowa modlitwy Apostołki Bożego Miłosierdzia zapisane w jej „Dzienniczku”: „Panie, daj nam świętych kapłanów. Ty sam ich utrzymuj w świętości. O Boski i Najwyższy Kapłanie, niech moc miłosierdzia Twego towarzyszy im wszędzie”.

Wasza modlitwa wielu kapłanów umocniła, podniosła z upadków, pomogła wypełniać Boże plany mimo trudności, oskarżeń i ludzkich słabości – podkreślił bp Jan Zając.

Na zakończenie Mszy świętej osoby, które zdecydowały się otoczyć modlitwą bp. Jana Zająca, wręczyły mu margaretkę.

VII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu “Margaretka” zakończyła się Koronką do Bożego Miłosierdzia odmawianą w Godzinie Miłosierdzia.

Odwiedź serwis internetowy —> apostolatmargaretka.pl

Apostolat “Margaretka” to ruch osób modlących się za kapłanów, który powstał w Kanadzie w 1981 roku. Jego podstawową komórką jest tzw. margaretka. Jest to grupa modlitewna w intencji konkretnego kapłana, która swą nazwę zaczerpnęła od nazwy kwiatu. Siedem płatków reprezentuje siedem osób, które zobowiązały się do modlitwy za wybranego księdza – każda w jednym dniu tygodnia.

Info i foto za —> Małgorzata Pabis – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach: Margaretki w Łagiewnikach oraz Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej: VII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretka


Odwiedź serwis Get Mercy – zobacz mapę sanktuariów Bożego Miłosierdzia, znajdź najbliższe!

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja