Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Uroczystości Odpustowe ku czci Św. Jana Pawła II &...

Uroczystości Odpustowe ku czci Św. Jana Pawła II – 22 października 2019 w Sanktuarium na Białych Morzach w Krakowie – Zaproszenie

Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie  zaprasza na Uroczystości Odpustowe ku czci św. Jana Pawła II w dniu 22 października 2019 roku. Msze święte będą sprawowane o godz. 8.00, 10.00, 12.00 i o godz. 17.00 – Suma odpustowa.

Serdecznie zapraszamy jutro 22 października do naszego sanktuarium na odpust ku czci Św. Jana Pawła II. Msze Św. o godz….

Opublikowany przez Sanktuarium Świętego Jana Pawła II w Krakowie Poniedziałek, 21 października 2019

 

Zobacz też —> 22 października – Wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża

Mszę Świętą odpustową w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach o godz. 17.00 odprawi metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski. Podczas Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd konsekracji wdów.

Impulsem do odnowienia starożytnych form życia poświęconego Bogu, wśród których znajduje się konsekracji wdów, stała się adhortacja apostolska Jana Pawła II Vita Consecrata. Po dwudziestu latach od jej ukazania się, coraz więcej kobiet po śmierci współmałżonka, pragnąc odpowiedzieć na odczytane wezwanie Boga, powierza Mu swoje życie na drodze rad ewangelicznych. Pragną w ten sposób całą swoją egzystencję oddać Umiłowanemu, aby posługiwał się nimi według swego zamysłu. W Polsce jest ich ponad trzysta. Również w naszej archidiecezji trwa przygotowanie kandydatek, które po konsekracji wchodzą na drogę stałej formacji.

Po Mszy Św. zostanie posadzone pierwsze drzewo oliwne do powstającego przy sanktuarium Ogrodu Getsemani.

16 października w sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie zainicjowano nabożeństwo Getsemani, a 22 października abp Marek Jędraszewski zasadzi pierwsze drzewko oliwne, które da początek ogrodowi oliwnemu. – Chcemy tu uczyć autentycznej modlitwy prośby, która zawsze kończy się słowami Jezusa z ogrodu Getsemani: „nie moja wola, ale Twoja niech się stanie” – mówią duszpasterze papieskiego centrum na Białych Morzach.

Zobacz więcej —> Archidiecezja Krakowska: Ogród oliwny i nabożeństwo Getsemani w sanktuarium Jana Pawła II

Info za —> sanktuariumjp2.pl: Uroczystości Odpustowe  | diecezja.pl: Msza Święta odpustowa z obrzędem konsekracji wdów

Zobacz też —> Mamy Orędownika w niebie – Rzecznik Episkopatu Polski w 41. rocznicę wyboru Papieża Polaka