Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Uroczystości ku czci św. Faustyny Kowalskiej, patr...

Uroczystości ku czci św. Faustyny Kowalskiej, patronki miasta Łodzi – 5 października 2023

Już po raz 20. mieszkańcy Łodzi oddali cześć św. Faustynie – Patronce miasta Łodzi – przyzywając jej wstawiennictwa w liturgiczne wspomnienie Apostołki Miłosierdzia – 5 października 2023 r. Mszy św. koncelebrowanej w parafii pw. św. Faustyny Kowalskiej w Łodzi, przy Placu Niepodległości 1, przewodniczył i kazanie wygłosił bp Szymon Stułkowski – biskup Płocki.

Wideo —> Archidiecezja Łódzka: Bp Stułkowski: moc Boga objawia się w przebaczeniu | Łódź 2023

Zobacz —> FOTORELACJĘ

Zobacz też:

⇒ 5 października – Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej

⇒ Uroczystość św. Faustyny Kowalskiej – Msza św. w kaplicy klasztornej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia


Słowa przywitania skierował do uczestników uroczystości bp Ireneusz Pękalski – biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej

Podczas homilii bp Szymon Stułkowski podzielił się swoim osobistym spotkaniem z Apostołką Bożego Miłosierdzia i Orędziem. – Najbardziej możemy naśladować Pana Boga w Jego wszechmocy, kiedy potrafimy przebaczyć. Boża wszechmoc najbardziej objawia się w łasce przebaczenia. Z tego wielokrotnie korzystaliśmy. Ale tak, jak w kolekcje była prośba, byśmy naśladowali św. Faustynę w czynach miłości – czyniąc miłosierdzie możemy naśladować wszechmoc Boga, wtedy, kiedy jesteśmy gotowi przebaczyć – zauważył kaznodzieja…

Po zakończeniu liturgii wyruszyła procesja z relikwiami św. Faustyny z kościoła jej poświęconego do łódzkiej katedry, w nawiązaniu do drogi, którą przemierzyła z parku Wenecja w Łodzi do katedry św. Stanisława Kostki, gdy po raz pierwszy zobaczyła Pana Jezusa cierpiącego. Podczas procesji wierni wysłuchali fragmentów Dzienniczka oraz wspólnie odmówili Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Po dotarciu do katedry, został odmówiony akt oddania Archidiecezji Łódzkiej Jezusowi Miłosiernemu, a bp Marek Marczak udzielił błogosławieństwa relikwiami Patronki Łodzi.

Uroczystość zakończył koncert oratoryjny z okazji 100-lecia Objawień św. Siostry Faustyny zatytułowany Radość Miłosierdzia, w którym wystąpili Iwona Socha, Andrzej Lampert, Michał Sławecki oraz chór i orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi, jak również chór Kameralny Vivid Singers.

Info, foto i wideo / zobacz więcej —> Archidiecezja Łódzka – ks. Paweł Kłys: Bp Stułkowski w uroczystość św. Faustyny: Boża wszechmoc najbardziej objawia się w łasce przebaczenia!

Św. Faustyna Kowalska jest patronką miasta Łodzi od 2005 roku. Liturgiczne wspomnienie Świętej i procesja z Jej relikwiami w dniu 5 października, a także Festyn przed Świętem Miłosierdzia, wpisały się na stałe w łódzki kalendarz. Są one promocją posłannictwa i osoby Patronki oraz samego miasta, w którym przed laty św. Faustyna żyła i pracowała. W Łodzi rozpoczęła drogę apostołowania Miłosierdziu Bożemu.


Parafia Św. Faustyny Kowalskiej w Łodzi

www.faustyna.lodz.pl