Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Twoja pomoc – moja przyszłość! Wspieraj młod...

Twoja pomoc – moja przyszłość! Wspieraj młodych salezjanów w Moshi w pracy ewangelizacyjnej

Każde dziecko często marzy o tym, kim będzie w przyszłości… W Afryce dzieci mają takie same marzenia, jak na całym świecie. Niektóre chcą zostać nauczycielem, piłkarzem, piosenkarzem, a inne – księdzem. Twoje wsparcie pomoże zrealizować to pragnienie dziesiątkom młodych ludzi w Afryce Wschodniej, którzy uczą się w salezjańskim seminarium w Moshi w Tanzanii. Włącz się do akcji “Twoja pomoc – moja przyszłość”!

W październiku 2018 r. a przede wszystkim w czasie Tygodnia Misyjnego (21-27 października) Salezjański Ośrodek Misyjny w Warszawie wraz z Salezjańskim Wolontariatem Misyjnym “Młodzi Światu” szczególnie zachęcają do modlitewnego i materialnego wsparcia misji. Rozwój lokalnych powołań, będących owocem pracy misjonarzy, jest niezwykle istotny w dziele ewangelizacji. Miejscowi salezjanie, wychowani w środowisku, w którym pracują, są w stanie lepiej zrozumieć rzeczywistość i odpowiedzieć na potrzeby mieszkańców. Obecnie w seminarium w Moshi filozofię studiuje 68 kleryków pochodzących z 13 krajów Afryki. To miejsce kształtuje powołania młodych ludzi, którzy niedługo będą nieść Ewangelię i pomoc mieszkańcom różnych zakątków Czarnego Lądu.

Wspieraj akcję —> Twoja pomoc – moja przyszłość

Oprócz studiów przygotowujących do kapłaństwa seminarzyści zdobywają doświadczenie w pracy z młodzieżą. Niosą pomoc, radość i nadzieję, zwłaszcza dzieciom i młodzieży w najtrudniejszej sytuacji. Ewangelizują, udzielają korepetycji, grają na gitarze, organizują zabawy i zawody sportowe.

Zarówno te piękne i owocne akcje, jak i kształcenie kleryków, wymagają pokrycia wielu kosztów. Wspierając projekt, pomagasz młodym salezjanom z Moshi spełnić ich własne marzenia o przyszłości i służyć innym. Pomagając im, pomagasz ich podopiecznym!

Info za —> Salezjański Ośrodek Misyjny/misjesalezjanie.pl: Twoja pomoc – moja przyszłość

Posłuchaj też rozmowy z Magdaleną Piórek z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie -> siodma9.pl: Magdalena Piórek o akcji misyjnej „Twoja pomoc – moja przyszłość”

Zbliża się Tydzień Misyjny. W tym roku organizujemy razem z Salezjański Wolontariat Misyjny Młodzi Światu akcję „Twoja…

Opublikowany przez Salezjański Ośrodek Misyjny Poniedziałek, 1 października 2018