Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Uroczystość Wszystkich Świętych w Warszawie –...

Uroczystość Wszystkich Świętych w Warszawie – 1 listopada 2018 r.

Informacje o celebracjach uroczystości Wszystkich Świętych – 1 listopada 2018 r., w Warszawie, z udziałem księży biskupów Archidiecezji Warszawskiej i Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, 1 listopada odprawi Mszę św. o godz. 11.30 w kościele św. Ignacego z Loyoli na Placówce a następnie poprowadzi procesję żałobną na Cmentarzu Północnym znanym również pod potoczną nazwą jako Cmentarz na Wólce (Wólka Węglowa). Nekropolia została otwarta w 1973 r. na północnym krańcu Warszawy. Pochowano na niej ponad 180 tys. zmarłych. Zajmuje powierzchnię 143 ha, jest największym cmentarzem w Warszawie i jednym z największych w Europie.


Mszy św. na Powązkach 1 listopada będzie przewodniczył bp Rafał Markowski. Liturgia rozpocznie się w kościele św. Karola Boromeusza o godz. 12.30, po niej biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej poprowadzi procesję z modlitwami za zmarłych na Cmentarzu Powązkowskim.


Bp Michał Janocha o godz. 13.00 odprawi Mszę św. w kościele św. Marii Magdaleny i poprowadzi procesję na Cmentarzu Wawrzyszewskim


Bp Piotr Jarecki, również o godz. 13.00 będzie przewodniczył Mszy w kościele św. Katarzyny, a potem poprowadzi procesję na tzw. starym cmentarzu przy kościele i poświęci kolumbarium.


Tradycyjnie już, 2 listopada w Dzień Zaduszny przez cały dzień będzie można pomodlić się w kryptach archikatedry warszawskiej, gdzie spoczywają m.in. arcybiskupi warszawscy i książęta mazowieccy

Info za —> Archidiecezja Warszawska: 1 listopada biskupi poprowadzą procesje na stołecznych cmentarzach

Z okazji jutrzejszej Uroczystości Wszystkich Świętych słowo do diecezjan kieruje Bp Romuald Kamiński.1 listopada Msze…

Opublikowany przez Diecezja Warszawsko-Praska Środa, 31 października 2018

W Uroczystość Wszystkich Świętych biskupi Diecezji Warszawsko-Praskiej będą obecni w trzech miejscach:

Biskup Warszawsko-Praski Romuald Kamiński odprawi Msze Świętą o godzinie 12:00 na Cmentarzu Bohaterów Bitwy Warszawskiej 1920r. („Nowy” Cmentarz) w Radzyminie

Biskup pomocniczy Marek Solarczyk będzie przewodniczył Eucharystii o godzinie 12:00 w parafii św. Wincentego a Paulo w drewnianym kościele na Cmentarzu Bródzieńskim

Biskup senior Kazimierz Romaniuk będzie przewodniczył Mszy Świętej o godzinie 11:00 w kaplicy pw. Miłosierdzia Bożego na Cmentarzu w Marysinie Wawerskim.

Po Eucharystii na każdym cmentarzu odbędzie się procesja połączona z modlitwą za zmarłych.

Info za / zobacz więcej —> Diecezja Warszawsko-Praska: Uroczystość Wszystkich Świętych w Diecezji Warszawsko-Praskiej (słowo Bpa R. Kamińskiego)