Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Przyjęcie do postulatu 7 kandydatek do Zgromadzeni...

Przyjęcie do postulatu 7 kandydatek do Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia – 31 października 2018

W środę 31 października 2018 r., w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych i 156. rocznicy powstania Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w walendowskim klasztorze odbędą się ceremonie przyjęcia do postulatu siedmiu kandydatek z Polski, Anglii i Czech z udziałem przełożonej generalnej m. Petry Kowalczyk.

Przyjęcie do postulatuW wigilię uroczystości Wszystkich Świętych i 156. rocznicy powstania Zgromadzenia Sióstr Matki…

Opublikowany przez Siostra Maria Helena Kowalska Poniedziałek, 29 października 2018

 

Ceremonia zakonna odbędzie się w klasztorze po modlitwie w Godzinie Miłosierdzia i Koronce do Miłosierdzia Bożego, a Eucharystia w intencji postulantek sprawowana będzie w kaplicy klasztornej o godzinie 18.00. Uroczystości poprzedzi dzień skupienia odprawiany w rytmie lectio divina.

Postulat jest pierwszą próbą życia zakonnego. Ma on na celu przede wszystkim stopniowe wprowadzanie postulantek w życie zakonne, a także uzupełnienie i rozszerzenie zakresu wiedzy religijnej, kształtowanie kultury współżycia według zasad dobrego wychowania, rozwijanie praktyki cnót naturalnych oraz ułatwienie bliższego zapoznania się z życiem i apostolatem Zgromadzenia. Służą temu nie tylko wykłady i czas poświęcony studiowaniu, ale także modlitwa i praca we wspólnocie sióstr.

Info i foto za —> Faustyna.pl: Przyjęcie do postulatu