Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Świąteczny żurek i ciasto dla ubogich – Akcj...

Świąteczny żurek i ciasto dla ubogich – Akcja “Zupa od św. Siostry Faustyny” Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – 5 kwietnia 2023

150 porcji świątecznego żurku i ciasta otrzymali w środę 5 kwietnia 2023 r., z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, osoby bezdomne z Dzieła Pomocy św. Ojca Pio.

– Przez pół roku zawoziliśmy bezdomnym posiłki w ramach akcji „Zupa od św. Siostry Faustyny”. Teraz mogliśmy zakupić ciepły obiad i ciasto dzięki środkom złożonym w Bazylice Bożego Miłosierdzia w ramach „Jałmużny wielkopostnej”. To taki piękny czyn Czcicieli Bożego Miłosierdzia. W Wielkim Tygodniu mogliśmy wypełnić uczynek miłosierdzia co do ciała „Głodnych nakarmić” – mówi Małgorzata Pabis, rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, jednocześnie dziękując wszystkim, którzy włączyli się w pomoc ubogim i bezdomnym.


Zapraszamy do wsparcia łagiewnickiego Funduszu Miłosierdzia!


Od dwóch lat przy Rektoracie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach działa Fundusz Miłosierdzia, z którego finansowane są posiłki dla osób bezdomnych. Sanktuarium współpracuje z Dziełem Pomocy św. Ojca Pio, które służy pomocą potrzebującym i ubogim.

Inspiracją do powstania Funduszu Miłosierdzia były słowa św. Jana Pawła II, które wypowiedział dzień po konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia, 18 sierpnia 2002 roku na krakowskich Błoniach:

“W obliczu współczesnych form ubóstwa, których jak wiem nie brakuje w naszym kraju, potrzebna jest dziś – jak to określiłem w liście Novo millennio ineunte – «wyobraźnia miłosierdzia» w duchu solidarności z bliźnimi, dzięki której pomoc będzie «świadectwem braterskiej wspólnoty dóbr». Niech tej «wyobraźni» nie zabraknie mieszkańcom Krakowa i całej naszej Ojczyzny. Niech wyznacza duszpasterski program Kościoła w Polsce. Niech orędzie o Bożym miłosierdziu zawsze znajduje odbicie w dziełach miłosierdzia ludzi”.

Każdy kto chciałby włączyć się w akcję „Zupa od św. Siostry Faustyny” może złożyć swój datek na konto:

PEKAO S.A. Nr 65 1240 4432 1111 0000 4721 0286
z dopiskiem: „Fundusz Miłosierdzia”.

Info i foto za —> Małgorzata Pabis  Rzecznik prasowy – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Odwiedź serwis Get Mercy – zobacz mapę sanktuariów Bożego Miłosierdzia, znajdź najbliższe!

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja