Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Słowo na Wielki Post – Środa 1. tygodnia Wi...

Słowo na Wielki Post – Środa 1. tygodnia Wielkiego Postu – Ks. Marek Chrzanowski FDP

Dziś ósme z rozważań ks. Marka Chrzanowskiego FDP do Ewangelii na kolejne dni Wielkiego Postu – Środa 1. tygodnia Wielkiego Postu – 24 lutego 2021 r.

Zobacz wszystkie —> codzienne rozważania ks. Marka na Wielki Post


Czytanie z Ewangelii według Świętego Łukasza (Łk 11, 29-32)

“Gdy tłumy się gromadziły, Jezus zaczął mówić: «To plemię jest plemieniem przewrotnym. Żąda znaku, ale żaden znak nie będzie mu dany, prócz znaku Jonasza. Jak bowiem Jonasz stał się znakiem dla mieszkańców Niniwy, tak będzie Syn Człowieczy dla tego plemienia.

Królowa z południa powstanie na sądzie przeciw ludziom tego plemienia i potępi ich; ponieważ ona z krańców ziemi przybyła słuchać mądrości Salomona, a oto tu jest coś więcej niż Salomon.

Ludzie z Niniwy powstaną na sądzie przeciw temu plemieniu i potępią je; ponieważ oni dzięki nawoływaniu Jonasza się nawrócili, a oto tu jest coś więcej niż Jonasz».”

Cytat za / czytania liturgiczne na dziś —> brewiarz.pl: Środa, 24 marca 2021 – Teksty liturgii Mszy św.


Rozważanie ks. Marka Chrzanowskiego FDP na Środę 1. tygodnia Wielkiego Postu:

I ja żądam znaków, dowodów, pewności. I przekonuję się znowu, jak uzdrawiające jest Twoje Słowo. Ono pokazuje prawdę. Dociera do mojego serca, odkrywa jego pragnienia, a Ty te pragnienia spełniasz.

Dajesz mi znaki, abym je odczytywał wiarą. Znakiem Twojej obecności jest przecież Eucharystia. To coś więcej niż Salomon czy Jonasz. To prawdziwy Ty, zamknięty w Ofierze ołtarza, by być dostępnym dla mnie. Dajesz mi Słowo – coś więcej niż ludzkie słowo. Twoje Słowo daje życie, napełnia serce i jest znakiem Twojej miłości do mnie.

Ileż znaków i cudów dajesz mi każdego dnia! Nie mogę zostać obojętnym. Chcę się nawracać – tak jak nawoływał Jonasz. Chcę Ciebie poznawać i już znaków nie żądać, ale dziękować za te, które otrzymałem; które mnie przemieniły; które skłoniły moje serce do nawrócenia; które dały mi coś więcej.


Rozważanie pochodzi z książki ks. Marka Chrzanowskiego FDP pt. “Kawa z niebem”

Zobacz relację z prezentacji “Kawy z niebem” —> Ks. Marek Chrzanowski FDP – Kawa z niebem czyli Twoją miłością oddycham…


Zobacz też:

Ks. Marek Chrzanowski FDP na Misericors.org

Strona internetowa ks. Marka

Profil ks. Marka na Facebooku

Ja również z całego serca dziękuję Księdzu proboszczowi Krzysztofowi, pracującym w tej parafii kapłanom oraz wszystkim wiernym za serdeczne przyjecie i za wspólnotę modlitwy,Ks. Marek

Opublikowany przez Ks. Marek Chrzanowski – kapłan i poeta. Poniedziałek, 2 marca 2020

 

Zobacz też —> Św. Łukasz Ewangelista | Abp Fulton J. Sheen o świadomości grzechu

Dołącz do Get Mercy – dodawaj swoje intencje, wspieraj innych modlitwą i postem: