Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Nowenna do Ducha Świętego – Dzień 1 – ...

Nowenna do Ducha Świętego – Dzień 1 – 10 maja 2024

Pierwszy dzień Nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego – piątek, 10 maja 2024 r. Odprawiając tę Nowennę nawiązujemy do oczekiwania przez Maryję i apostołów w Wieczerniku spełnienia się obietnicy, którą zostawił Chrystus: “… wkrótce zostaniecie ochrzczeni Duchem Świętym” (Dz 1,5).

Wideo↑ —> Bogdan Bednarz: 1 dzień Nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego

ZobaczWszystkie dni nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego

Niech Duch Święty prowadzi nas do pełnego poznania Jezusa, odkrywa przed nami głębię Jego miłosiernej miłości, uczy dostrzegania Jego obecności i działania w naszej codzienności oraz kształtuje nasze życie w duchu ufności wobec Boga i miłosierdzia względem bliźnich. (Faustyna.pl)


Miłosierni miłosierdzia dostąpią!


Zobacz też:

Modlitwa św. Jana Pawła II do Ducha Świętego

Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego w Łagiewnikach

Godzina Miłosierdzia


Nowenna do Ducha Świętego – Dzień 1

Na początku można zaśpiewać > Hymn do Ducha Świętego lub > Sekwencję o Duchu Świętym

Modlitwa wstępna

Duchu Święty, Boże, który w dniu narodzin Kościoła raczyłeś zstąpić widomie na apostołów, aby oświecić ich rozum, zapalić serca, utwierdzić w wierze i życie ich uświęcić, błagamy Cię najgoręcej w czasie tej nowenny, abyś również nam raczył udzielić tych samych darów dla naszego uświęcenia i wzrostu chwały Bożej. Przez Chrystusa, Pana naszego.

Amen.

Modlitwa w pierwszym dniu Nowenny

W ostatnim dniu oktawy Święta Namiotów, Jezus “zawołał donośnym głosem: Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie, niech przyjdzie do Mnie i pije! A powiedział to o Duchu, którego mieli otrzymać wierzący w Niego” (J 7,37.39).

Módlmy się:

Panie Jezu Chryste, jak drzewo po przyjęciu wody rozwija się i przynosi owoce, również i my pragniemy przyjąć łaskę Ducha Świętego i przynosić owoce cnót.

Amen.

Modlitwy końcowe

Ojcze Nasz…

Boże, Ty otworzyłeś nam bramy życia wiecznego, wywyższając Chrystusa i zsyłając nam Ducha Świętego, spraw, aby tak wielkie dary umocniły nasze oddanie się Tobie i pomnożyły naszą wiarę. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Można odmówić > Litanię do Ducha Świętego


Polecamy rozważanie:  ŚWIATŁO – 1. dzień Nowenny do Ducha Świętego

Wideo za —> Karmelici Bosi Prowincja Krakowska (2019): ŚWIATŁO – 1. dzień Nowenny do Ducha Świętego ( Produkcja: o. Mariusz Wójtowicz OCD & Marek Domagała)


Misericors znaczy miłosierny! Dołącz ⇒ do akcji Razem możemy więcej!