Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Nowenna do Ducha Świętego – Dzień 1 – ...

Nowenna do Ducha Świętego – Dzień 1 – 14 maja 2021

Pierwszy dzień Nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego – piątek, 14 maja 2021 roku.

Jeśli chcesz —> DODAJ swoją intencję modlitewną związaną z tą Nowenną

Odprawiając tę Nowennę do Ducha Świętego nawiązujemy do oczekiwania przez Maryję i apostołów w Wieczerniku spełnienia się obietnicy, którą zostawił Chrystus: „…wkrótce zostaniecie ochrzczeni Duchem Świętym” (Dz 1,5).

ZobaczWszystkie dni nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego


Wideo↑ —> Bogdan Bednarz: 1 dzień Nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego

Prośmy w niej o światło i wszystkie dary Ducha Świętego dla siebie, Kościoła, naszej Ojczyzny i świata, aby prowadził nas do pełnego poznania Jezusa, odkrywał przed nami głębię Jego miłosiernej miłości, uczył dostrzegać Jego obecność i działanie w naszej codzienności.

Zobacz też:

14 maja – Święto św. Macieja, Apostoła

Modlitwa św. Jana Pawła II do Ducha Świętego

Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego w Łagiewnikach


Nowenna do Ducha Świętego – Dzień 1

Na początku można zaśpiewać > Hymn do Ducha Świętego lub > Sekwencję o Duchu Świętym

Modlitwa wstępna

Duchu Święty, Boże, który w dniu narodzin Kościoła raczyłeś zstąpić widomie na apostołów, aby oświecić ich rozum, zapalić serca, utwierdzić w wierze i życie ich uświęcić, błagamy Cię najgoręcej w czasie tej nowenny, abyś również nam raczył udzielić tych samych darów dla naszego uświęcenia i wzrostu chwały Bożej. Przez Chrystusa, Pana naszego.

Amen.

Modlitwa w pierwszym dniu Nowenny

W ostatnim dniu oktawy Święta Namiotów, Jezus “zawołał donośnym głosem: Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie, niech przyjdzie do Mnie i pije! A powiedział to o Duchu, którego mieli otrzymać wierzący w Niego” (J 7,37.39).

Módlmy się:

Panie Jezu Chryste, jak drzewo po przyjęciu wody rozwija się i przynosi owoce, również i my pragniemy przyjąć łaskę Ducha Świętego i przynosić owoce cnót.

Amen.

Modlitwy końcowe

Ojcze Nasz…

Boże, Ty otworzyłeś nam bramy życia wiecznego, wywyższając Chrystusa i zsyłając nam Ducha Świętego, spraw, aby tak wielkie dary umocniły nasze oddanie się Tobie i pomnożyły naszą wiarę. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Można odmówić > Litanię do Ducha Świętego


Jeśli chcesz —> DODAJ swoją intencję modlitewną związaną z tą Nowenną

Polecamy rozważanie:  ŚWIATŁO – 1. dzień Nowenny do Ducha Świętego

Wideo za —> Karmelici Bosi Prowincja Krakowska (2019): ŚWIATŁO – 1. dzień Nowenny do Ducha Świętego ( Produkcja: o. Mariusz Wójtowicz OCD & Marek Domagała)