Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego w Sanktuari...

Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, 11-28 maja 2024 – Także online

W piątek 10 maja 2024 r. w całym Kościele rozpoczęła się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. W kaplicach Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, także w kaplicy z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach nowenna połączona jest z wieczornym nabożeństwem o godz. 19.00, a w niedziele i święta o 18.30.

Zobacz też na Misericors —> Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego

W nowennie można uczestniczyć także przez ⇒ transmisję on-line w serwisie Faustyna.pl oraz na kanale YouTube ⇒ Faustyna i prosić o światło i wszystkie dary Ducha Świętego dla siebie, Kościoła, naszej Ojczyzny i świata, aby prowadził nas do pełnego poznania Jezusa, odkrywał przed nami głębię Jego miłosiernej miłości, uczył dostrzegać Jego obecność i działanie w naszej codzienności.

Na zakończenie nowenny w łagiewnickim Sanktuarium odbędzie się modlitewne czuwanie.

Info za —> Faustyna.pl: Przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego

Fot. Faustyna.pl

Zesłanie Ducha Świętego jest wypełnieniem i zakończeniem Świąt Paschalnych, gdyż posłanie Ducha Świętego, Ducha Ojca i Syna, Ducha, Prawdy, Ducha Miłości, Ducha Obrońcy i Pocieszyciela, który dalej prowadzi dzieło Jezusa, było celem Jego zbawczej działalności. W nowennie przed tą uroczystością Kościół – jak niegdyś Apostołowie w Wieczerniku – prosi o Ducha Świętego i Jego siedmiorakie dary, aby coraz pełniej mógł żyć w wolności i godności dzieci Bożych oraz spełniać swą misję w świecie.

Zobacz też:

Czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego w Łagiewnikach – 18 maja 2024 – Także online

⇒ Modlitwa św. Jana Pawła II do Ducha Świętego

 Sekwencja o Duchu Świętym – Veni Sancte Spiritus (Przybądź Duchu Święty)

⇒ Godzina Miłosierdzia


Misericors znaczy miłosierny! Dołącz ⇒ do akcji Razem możemy więcej!