Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Słowo na dziś – 26 stycznia 2021 – Św....

Słowo na dziś – 26 stycznia 2021 – Św. Łukasz i abp Fulton J. Sheen

Słowa Ewangelii przeznaczone przez Kościół na wtorek 26 stycznia 2021 r. – wspomnienie obowiązkowe świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa, wraz z komentarzem oraz abp Fulton J. Sheen o złu.

Wideo —> EWTN Polska: Dobra Nowina na dziś | 26 stycznia – św. biskupów Tymoteusza i Tytusa | EWTN Polska


Zobacz teżMsze święte z Get Mercy – za Was i w przesłanych przez Was intencjach!

Chcesz poprosić o modlitwę? Dodaj intencję


Ewangelia według św. Łukasza (Łk 10, 1-9)

Jezus wyznaczył jeszcze innych siedemdziesięciu dwu uczniów i wysłał ich po dwóch przed sobą do każdego miasta i miejscowości, dokąd sam przyjść zamierzał. Powiedział też do nich:

«Żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. Idźcie! Oto posyłam was jak owce między wilki. Nie noście z sobą trzosa ani torby, ani sandałów; i nikogo w drodze nie pozdrawiajcie.

Gdy wejdziecie do jakiegoś domu, najpierw mówcie: Pokój temu domowi. Jeśli tam mieszka człowiek godny pokoju, wasz pokój spocznie na nim; jeśli nie, powróci do was. W tym samym domu zostańcie, jedząc i pijąc, co będą mieli: bo zasługuje robotnik na swoją zapłatę. Nie przechodźcie z domu do domu. Jeśli do jakiegoś miasta wejdziecie i przyjmą was, jedzcie, co wam podadzą; uzdrawiajcie chorych, którzy tam są, i mówcie im: „Przybliżyło się do was królestwo Boże”».

Zobacz wszystkie > Czytania liturgii Mszy św. z  dnia 26 stycznia 2021 roku


Komentarz do dzisiejszych czytań liturgicznych:


Abp Fulton J. Sheen

Zło, aby uchodzić za atrakcyjne, musi przywdziewać maskę dobra. Piekło musi być pozłocone złotem raju, inaczej ludzie nigdy nie zatęskniliby za złem. Gdyby zło zawsze nazywane było po imieniu, straciłoby wiele ze swojego uroku.

Za > @FultonSheenPL


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem: