Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Rozpoczął się Narodowy Kongres Trzeźwości – ...

Rozpoczął się Narodowy Kongres Trzeźwości – 21 września 2017

Ponad trzy miliony Polaków ryzykownie i szkodliwie pije alkohol, a blisko milion spożywa go nałogowo. To oznacza, że dotychczasowa ustawa o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi nie spełnia swoich zadań. Z tego względu w Warszawie rozpoczął się 21 września 2017 r. Narodowy Kongres Trzeźwości, na którym zostanie przedyskutowany projekt Narodowego Programu Trzeźwości.

Zobacz też:

Przewodniczący Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki dziękuje za wszelkie inicjatywy promujące trzeźwość

Abp Gądecki na inaugurację Narodowego Kongresu Trzeźwości: reklama alkoholu powinna być zakazana

Narodowy Kongres Trzeźwości 21-24 września 2017 – Oficjalny program centralnych uroczystości

Narodowy Kongres Trzeźwości – Zaprasza bp Tadeusz Bronakowski

Pod hasłem „Ku trzeźwości narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, samorządu i państwa” przez kilka dni przedstawiciele władz państwowych, samorządowcy i przedstawiciele Kościoła, będą wspólnie opracowywać przyszłą strategię działania na rzecz trzeźwości.

W specjalnym liście skierowanym do uczestników Kongresu, prezydent RP Andrzej Duda zachęcał, by przeciwstawiać się rozpijaniu narodu wszelkimi możliwymi sposobami.

(…) O polską trzeźwość walczył ks. kard. Stefan Wyszyński, prymas Polski. Postanowienia kongresowe zostaną złożone jako wotum na ołtarzu , przy grobie Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, w katedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie. Ma się to stać w najbliższą niedzielę – mówi ks. bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu do Spraw Apostolstwa Trzeźwości Konferencji Episkopatu Polski – główny organizator Narodowego Kongresu.

W Narodowy Kongres Trzeźwości włącza się bardzo czynnie również Ruch Światło-Życie. Równolegle do Kongresu prowadzi kampanię na rzecz trzeźwości – podkreśla Wojciech Terlikowski, członek Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

W ramach kampanii „Nie piję, bo kocham”, która potrwa aż do połowy grudnia, będzie można uczestniczyć w pikniku edukacyjnym o tematyce trzeźwościowej. Rozpocznie się on w sobotę 23 września na placu Piłsudskiego w Warszawie o godzinie 13.30.

Czytaj całość —> Radio Maryja / Telewizja TRWAM: Warszawa: trwa Narodowy Kongres Trzeźwości

Za wszelkie inicjatywy o charakterze ogólnopolskim, diecezjalnym, parafialnym i samorządowym zmierzające do promocji trzeźwościowego stylu życia podziękował abp Stanisław Gądecki podczas Narodowego Kongresu Trzeźwości, rozpoczętego w czwartek na UKSW w Warszawie —> Czytaj więcej

O tym, że reklama alkoholu powinna być zakazana oraz, że naród, który rozpija własne dzieci jest narodem pozbawionym przyszłości – mówił dziś abp Stanisław Gądecki w trakcie homilii podczas Mszy św. inaugurującej Narodowy Kongres Trzeźwości w Warszawie we czwartek 21 września 2017 r. —> Czytaj więcej

*


Narodowy Kongres Trzeźwości (otwarcie), Warszawa, 21 IX 2017


Wesprzyj Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki:

300x250_