Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Rowerem do Polskiej Fatimy – Zjazd Rowerzyst...

Rowerem do Polskiej Fatimy – Zjazd Rowerzystów w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach

Z okazji obchodów 100. rocznicy objawień Matki Bożej w Fatimie, 6 maja 2017 r. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem odbędzie się Ogólnopolski Pielgrzymkowy Zjazd Rowerzystów „Rowerem do Polskiej Fatimy”. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął abp Marek Jędraszewski.

Zaproszenie do udziału w pielgrzymce skierowane jest zarówno do członków klubów i kół rowerowych, a także do niezrzeszonych grup zorganizowanych oraz osób indywidualnych z Polski i za granicy.

– Jest to pewien trud, wysiłek, który każdy z uczestników pragnie podjąć w swojej intencji – mówi  Maciej Wszółkowski z duszpasterstwa akademickiego św. Anny w Krakowie, które organizuje wyjazd do zakopiańskiego sanktuarium – Większość z nas nie będzie mogła pojechać na główne uroczystości do Fatimy, dlatego udział w pielgrzymce jest to dobrym sposobem, by duchowo łączyć się i zjednoczyć z tymi, którzy będą obchodzić te wydarzenia w Portugalii – wyjaśnia.

Ideą pielgrzymowania jest także bliższe poznanie przesłania orędzia fatimskiego przez uczestników pielgrzymki – By żyli nim na co dzień, a przez to stali się jego gorliwymi propagatorami w swoich rodzinach, miejscach pracy, a także wszędzie tam, gdzie będą jeździć – zaznacza Henryk Kuczaj, jeden z organizatorów pielgrzymki.

Powitanie pielgrzymów w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej odbędzie się 6 maja 2017 r. o godz. 17:30. Następnie rozpocznie się nabożeństwo pierwszosobotnie połączone z  Mszą św. o godz. 18:30.

Do uczestników kierowana jest zachęta nadania pielgrzymce charakteru wynagradzającego za grzechy zwłaszcza przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny i Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, podejmując w tej intencji modlitwę różańcową w trakcie pielgrzymki. – Wszyscy wybierający się na rowerze do zakopiańskiego sanktuarium proszeni są także o to, aby przed wyruszeniem w drogę dokonali osobistego poświecenia się Niepokalanemu Sercu Maryi, a wszyscy ci, którzy taki akt uczynili w przeszłości, aby go odnowili – dodaje Henryk Kuczaj.

Honorowym patronatem wydarzenie objął abb Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Więcej informacji na temat udziału w pielgrzymce znajduje się na stronie internetowej organizatorów.

zs / biuro prasowe archidiecezji krakowskiej

Info za —> Archidiecezja Krakowska: Pielgrzymka rowerzystów do Polskiej Fatimy