Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Przystanek Jezus 2018 – 19. Ewangelizacja na...

Przystanek Jezus 2018 – 19. Ewangelizacja na “Woodstocku” w Kostrzynie nad Odrą – 29 lipca-5 sierpnia 2018

W dniach od 29 lipca do 5 sierpnia 2018 w Kostrzynie nad Odrą już po raz 19. ma miejsce Ogólnopolska Inicjatywa Ewangelizacyjna “Przystanek Jezus” organizowana przez Wspólnotę św. Tymoteusza.

Tegoroczne spotkanie, towarzyszące festiwalowi muzycznemu Pol’and’Rock Festival 2018 (wcześniej Przystanek Woodstock), odbywa się pod hasłem „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus!” (Ga 5, 1) i ma dwa wymiary – oprócz religijnego, podkreślony jest także wymiar patriotyczny przy okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na Przystanek Jezus zaproszone zostały takie formacje muzyczne jak „Panny Wyklęte” oraz „Contra Mundum”, żeby zaakcentować aspekt patriotyczny. Podczas festiwalu przypadła też kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego i dlatego uczestnicy Przystanku Jezus 1 sierpnia w godzinie „W” uroczyście oddali hołd poległym.

Przystanek Jezus 2018 zakończony. Dobra nie da się policzyć.http://www.przystanekjezus.pl/7-dni-570-ewangelizatorow-niezliczona-ilosc-podniesionych-na-duchu-zakonczylismy-pj-2018/8514/

Opublikowany przez Przystanek Jezus Niedziela, 5 sierpnia 2018

 

Jak co roku Przystanek Jezus podzielony jest na dwie główne części. Najpierw kilka dni rekolekcyjnych przygotowuje uczestników do ewangelizacji. Następne dni to już ewangelizacja i towarzyszenie młodym przyjeżdżającym na Pol’and’Rock Festival 2018 (wcześniej Przystanek Woodstock).

Podczas tegorocznego Przystanku Jezus rekolekcje dla ewangelizatorów wygłosił abp Grzegorz Ryś – metropolita łódzki, przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Nowej Ewangelizacji. Motywem przewodnim rozważań były słowa z Listu do Galatów: Ku wolności wyswobodził nas Chrystus (Ga 5,1). Całość rekolekcji była transmitowana w Radio Profeto.pl

Przystanek Jezus

"Przystanek Jezus to dzieło bardzo wielu ludzi", czyli zobaczcie nasz kolejny film i posłuchajcie br. Jędrzeja Brajera i ks. Artura Godnarskiego.Pamiętajcie, że trwa nasza kampania wspierająca organizację przystanku: https://pomagamy.im/przystanekjezus

Opublikowany przez Przystanek Jezus Niedziela, 8 lipca 2018


Przystanek Jezus na Facebooku – transmisje live! —> https://www.facebook.com/PrzystanekJezus

Aktualności  —> Przystanku Jezus 2018

Wesprzyj organizację —> Przystanku Jezus


Inauguracja 19. Przystanku Jezus w niedzielę 29 lipca 2018 r. o g. 20.00 odbyła się w namiocie tuż przy “Woodstocku”.

Eucharystia pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego, rozpoczęła 3-dniowe rekolekcje, które przygotują ewangelizatorów do spotkań i rozmów z uczestnikami festiwalu Pol’and’Rock 2018. – Tym słowem żyje 99,9 % ludzi, którzy przyjadą na festiwal – powiedział abp Grzegorz Ryś. Co miał na myśli? WOLNOŚĆ. „Ku wolności wyswobodził nas Chrystus” – pod tym hasłem właśnie rozpoczął się  w niedzielę wieczorem po raz 19. Przystanek Jezus.

Zobacz —> Relację

Wideo —> Przystanek Jezus: Kazanie na rozpoczęcie Przystanku Jezus 2018

Rozpoczęcie #PJ2018

Eucharystia na rozpoczęcie Przystanku Jezus 2018

Opublikowany przez Przystanek Jezus Niedziela, 29 lipca 2018


Ewangelizatorzy pochodzą nie tylko z Polski ale i z Anglii, Szkocji, Francji, Austrii, Niemiec, Malezji i Słowenii – zapisało się 550 młodych współpracowników gotowych dawać świadectwo swej wiary!

Cała baza noclegowa i logistyczna jest, podobnie jak w roku 2017, zlokalizowana tuż przy polu Woodstocku. Jest nią wielki namiot (zobacz www.wielkinamiot.pl), mieszczący aż 5 000 osób, w którym odbędą się spotkania, celebracje liturgiczne, rekolekcje dla ewangelizatorów, a także ewangelizacja przez muzykę, filmy oraz spotkania z zaproszonymi gośćmi.

Czytaj więcej —> Ważne info PJ2018


Rozmowa z Janem Melą na Przystanku Jezus – 3 sierpnia 2018:


Swoimi umiejętnościami muzycznymi i wokalnymi  oraz świadectwem wiary podzielą się z uczestnikami zespoły i soliści:

Panny Wyklęte
Maleo Reggae Rockers
TAU
Fish Eclectic
Contra Mundum
Propaganda Dei
Adam Bubik
Pancerne Ryby
Nieboskłonni
ICE Worship Team

Dla młodzieży będzie to też ciekawe doświadczenie spotkania z chrześcijańskimi twórcami. Po wspólnym śpiewaniu i modlitwie w namiocie głównym, w mniejszych namiotach odbywać się będą kameralne spotkania z artystami. Młodzi ludzie będą mogli z nimi porozmawiać, pomodlić się, ale też opowiedzieć im swoją historii.


Organizatorzy zapraszają wszystkich do duchowego wsparcia inicjatywy i ewangelizatorów! -> Zostań Duchowym Przystankowiczem


Przystanek Jezus zainicjowany został w diecezji zielonogorsko-gorzowskiej w roku 1999, jako odpowiedź na  potrzebę duszpasterskiej opieki nad młodzieżą zgromadzoną na Przystanku Woodstock (PW), który jest jednym z największych koncertów muzyki rockowej w Europie gromadzący kilkaset tysięcy młodych. Jako dzieło ewangelizacyjne, Przystanek Jezus od samego początku, cieszył się aprobatą Konferencji Episkopatu Polski jako odważna i nowatorska forma obecności Kościoła pośród młodych, co znalazło swój wyraz w sprawozdaniu przewodniczącego KEP podczas Ad limina apostolorum w obecności Ojca Świętego w 2014 r.

Zobacz więcej —> Przystanek Jezus – o nas*

‼️ Potrzebujemy Waszego wsparcia ? Jak wiecie, Przystanek Jezus to ogromne przedsięwzięcie, zarówno logistyczne, jak i…

Opublikowany przez Przystanek Jezus Czwartek, 5 lipca 2018