Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Prymas Polski: Włączmy się w akcję Caritas Polska ...

Prymas Polski: Włączmy się w akcję Caritas Polska Tornister Pełen Uśmiechów!

Trwa kompletowanie szkolnych wyprawek przed kolejnym rokiem szkolnym. Rodzinom mniej zamożnym pomaga w tym Caritas Polska, poprzez doroczną kampanię „Tornister pełen uśmiechów”. W akcję włączył się także i plecaki dla uczniów spakował Prymas Polski abp Wojciech Polak.

 „Wkrótce nowy rok szkolny. Dzieci i młodzież powrócą po wakacjach do szkoły. Pragniemy, poprzez włączenie się w akcję Caritas, wspomóc te powroty. Sprawmy, by te powroty były radosne. By uczniowie, poprzez naszą pomoc, potrafili dobrze wykorzystać czas, który jest przed nimi. Dlatego wszystkich bardzo serdecznie zachęcam, włączmy się w akcję Caritas Polska Tornister Pełen Uśmiechów!” – mówi abp Wojciech Polak.

W akcję wspólnie z Prymasem Polski włączyli się także – jego sekretarz ks. Marcin Kulczynski i kapelan ks. Jakub Kapelak. Do pakowania tornistrów zachęca również dyrektor gnieźnieńskiej Caritas ks. Krzysztof Stawski.

„Do 25 sierpnia w godzinach 10.00-14.00 w sekretariacie Caritas przy ul. Seminaryjnej 2 w Gnieźnie można pobrać plecak, wyposażyć go, a następnie zwrócić w w powyższym terminie w tym samym miejscu. W ramach akcji można także przynosić do siedziby Caritas różnego rodzaju artykuły szkolne. Plecaki i przybory trafią do potrzebujących uczniów z archidiecezji gnieźnieńskiej” – mówi ks. Stawski.

„Tornister pełen uśmiechów” to sztandarowa akcja Caritas Polska odbywająca się od 2009 roku. Do tej pory organizacja pomogła przygotować ponad 150 tysięcy szkolnych wyprawek dla dzieci z uboższych rodzin. W tym roku – jak czytamy na stronie organizacji – pełne plecaki trafią do kolejnych 50 tysięcy uczniów, którzy już niebawem rozpoczną nowy rok szkolny.

W akcję włączyć się można na kilka sposobów. Pierwszy – jeśli parafia uczestniczy w kampanii należy zgłosić się po plecak, a później go wyposażyć i zwrócić parafii, tak, by mogła go przekazać konkretnemu dziecku. Drugi sposób to zrobić przelew na konto Caritas lub wysłać smSMS o treści TORNISTER pod numer 72052 (koszt 2,46 z VAT). I wreszcie trzeci sposób, można spakować plecak wirtualnie, czyli wejść na stronę Caritas, wybrać kwotę 20, 40, 100 zł lub inną i zrobić przelew. Każdy sposób jest dobry.

Ogólnopolski finał akcji w tym roku odbędzie się 27 sierpnia 2017 r. w Zamościu.

Info za —> Prymaspolski.pl: Możesz? Dołącz!

Strona internetowa akcji —> Tornister Pełen Uśmiechów