Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

PKWP: Za krzyżem Chrystusa wspólnie z prześladowan...

PKWP: Za krzyżem Chrystusa wspólnie z prześladowanymi – “Droga Krzyżowa prześladowanych chrześcijan”

Imiona, twarze i ludzkie historie, dramatyczne, ale pełne nadziei, że ostatnie słowo zawsze należy do Boga. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie przygotowało rozważania Drogi Krzyżowej, na której wiernym towarzyszą prześladowani chrześcijanie. „Sięgnijmy po nie w naszych parafiach i wspólnotach” – zachęca ks. prof. Waldemar Cisło.

Myślał, że to już koniec; że nie ma dla niego ratunku. Więziony przez terrorystów dostrzegł, że łańcuch, jakim skrępowane były jego ręce, nadaje się do odmówienia różańca. Przeżył coś, z czym nie spotkał się nigdy wcześniej. Przesuwając palce po ogniwach łańcucha, próbował zaakceptować to, co miało się niebawem wydarzyć, ale śmierć nie przyszła. Zamiast niej pojawiła się wolność. Ks. Douglas Al Bazi z Iraku, porwany przez ekstremistów, torturowany, więziony, odcięty od wody, gdy przybył do Polski, chciał pokazać cierpienie swojego Kościoła. Wziął nasiąkniętą krwią koszulę. Patrząc na nią, mówił o tych wszystkich, których krwią nasiąknęła ziemia w Iraku, wszędzie tam, gdzie prześladowani ponieśli śmierć.

Postać ks. Douglasa wierni będą mieli okazję poznać przy dziesiątej stacji Drogi Krzyżowej, przygotowanej przez Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Rozważaniom odarcia Chrystusa z szat towarzyszy wtedy prośba, by krew, jaką nasiąknął Irak, obudziła tych, którzy dla bogactw poświęcają życie chrześcijan.

POBIERZ DROGĘ KRZYŻOWĄ PRZEŚLADOWANYCH CHRZEŚCIJAN

„Każda z czternastu stacji Drogi Krzyżowej przypomina nam o tym, co było ceną naszego zbawienia” – zauważa ks. prof. Waldemar Cisło. Wykładowca UKSW podkreśla, że „Chrystus chce być odkryty w historiach męczenników”. Dlatego – wyjaśnia – Pomoc Kościołowi w Potrzebie przygotowała rozważania Drogi Krzyżowej, jakie zostały rozesłane po parafiach, jako materiały duszpasterskie dla proboszczów, księży i wspólnot.

„Myślimy o naszych Siostrach i Braciach w wielu miejscach na świecie, w których życiu jest obecny krzyż Chrystusa. Przygotowaliśmy Drogę Krzyżową, na której poznamy ich imiona, twarze i historie; historie tych, którzy zostali zamordowani; tych, którzy – mimo, że byli więzieni – nie wyrzekli się Chrystusa. Pokazali, co znaczy wierność Panu” – zauważa ks. prof. Cisło.

Info, foto i wideo na podstawie —> Biuro Prasowe PKWP Polska: Za krzyżem Chrystusa wspólnie z prześladowanymi


Misericors znaczy miłosierny! Dołącz ⇒ do zbiórki Razem możemy więcej!