Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Pierwsza Niedziela Adwentu 2020 w Watykanie –...

Pierwsza Niedziela Adwentu 2020 w Watykanie – Homilia papieża Franciszka i modlitwa Anioł Pański – 29 listopada 2020

– Przyjdź Panie Jezu, potrzebujemy Ciebie. Przyjdź blisko nas. Ty jesteś światłem: przebudź nas ze snu miernoty, zbudź nas z mroku obojętności – powiedział papież Franciszek w homilii wygłoszonej podczas Mszy św. w pierwszą Niedzielę Adwentu, 29 listopada 2020 r. Uczestniczyli w niej nowi członkowie Kolegium Kardynalskiego, włączeni dzień wcześniej do tego grona.

Bądź Misericors ⇒ KLIKNIJ

Franciszek zaznaczył, że dwoma kluczowymi słowami okresu Adwentu są: bliskość i czuwanie. Bóg jest blisko nas, a Jezus w Ewangelii wzywa do czuwania w oczekiwaniu na jego przyjście.

Czytaj więcej —> vaticannews.va: Papież: czuwanie wyraża się w modlitwie i w miłowaniu

Wideo i tekst homilii papieskiej —> Radio Maryja/TV Trwam: Homilia Ojca Świętego Franciszka wygłoszona w I Niedzielę Adwentu z Bazyliki św. Piotra w Watykanie

– Nasz Bóg jest Bogiem, który przychodzi: nie zawodzi naszego oczekiwania – powiedział papież  Franciszek w rozważaniu przed modlitwą Anioł Pański w niedzielę 29 listopada 2020 r.

Franciszek zwrócił uwagę, że Adwent przygotowujący na Boże Narodzenie jest czasem oczekiwania i nadziei. Chodzi o oczekiwanie na „objawienie się Pana”, na skupienie uwagi na spotkaniu z osobą Jezusa, który przyjdzie na końcu czasów i który przychodzi każdego dnia, abyśmy mogli czynić dobro w naszym życiu oraz życiu innych.

Czytaj więcej —> vaticannews.va: Papież: odwaga i ufność rodzą się z nadziei

Wideo i słowo papieskie —> Radio Maryja/TV Trwam: Anioł Pański z Ojcem Świętym Franciszkiem 29.11.2020

Bądź Misericors ⇒ KLIKNIJ

Zwracając się do wiernych Rzymu i pielgrzymów z różnych krajów, papież Franciszek zwrócił się szczególnie do tych, którzy w bardzo ograniczonej liczbie przybyli na uroczystość ustanowienia nowych kardynałów. Zachęcił do modlitwy w intencji 13 nowych purpuratów. Franciszek pamiętał także o bolesnych doświadczeniach dotykających różne regiony świata…

Czytaj więcej —> vaticannews.va: Papież modli się za ofiary huraganów


Dołącz do Get Mercy – dziel się dobrem, wspieraj innych modlitwą i postem: