Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Papież Franciszek do Polaków – 6 grudnia 202...

Papież Franciszek do Polaków – 6 grudnia 2023

– W najbliższą niedzielę w Polsce obchodzony będzie Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dziękuję wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą wspierają tamtejszy Kościół, zwłaszcza na udręczonej Ukrainie – brzmiały pozdrowienia papieża Franciszka skierowane do pielgrzymów polskich podczas środowej audiencji generalnej, 6 grudnia 2023 r.

Z uwagi na stan zdrowia Ojca Świętego, podobnie jak przed tygodniem, katechezę oraz pozdrowienia odczytał ks. prał. Filippo Ciapanelli z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej.

Publikujemy pełny tekst papieskich pozdrowień:

“Pozdrawiam serdecznie Polaków, a w szczególności artystów uczestniczących w koncercie „Psalmy pokoju i dziękczynienia”, upamiętniającym beatyfikację Rodziny Ulmów. W najbliższą niedzielę w Polsce obchodzony będzie Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dziękuję wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą wspierają tamtejszy Kościół, zwłaszcza na udręczonej Ukrainie.

Z serca wam błogosławię!”

Info i  foto za —> vaticannews / BP KEP: Papież do Polaków: Dziękuję wszystkim, którzy modlitwą i ofiarą wspierają Kościół na Wschodzie


Duch Święty zawsze poprzedza misjonarzy. W każdej formie ewangelizacji prymat zawsze należy do Boga. Papież Franciszek przypomniał o tym w kolejnej z katechez o gorliwości ewangelizacyjnej, 6 grudnia 2023 r. Papieskie rozważanie odczytał ksiądz z sekretariatu stanu. „Czuję się dużo lepiej, ale męczę się jeszcze, gdy dłużej mówię” – powiedział Papież witając pielgrzymów przybyłych na środową audiencję.

Czytaj całość —> vaticannews.va: Papież na audiencji: prymat ewangelizacji zależy zawsze do Boga

Transmisja audiencji generalnej ––> Radio Maryja/TV Trwam: Audiencja generalna Ojca Świętego Franciszka 6.12.2023

– Wojna zawsze jest porażką – podkreślił papież Franciszek na zakończenie audiencji środowej. Przed udzieleniem pielgrzymom błogosławieństwa apostolskiego Ojciec Święty zabrał głos i wezwał do modlitwy o pokój na Ukrainie i Ziemi Świętej.

Czytaj całość —> vaticannews.va: Franciszek wezwał do modlitwy o pokój