Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Papież Franciszek do Polaków – 31 stycznia 2...

Papież Franciszek do Polaków – 31 stycznia 2024

– Pamiętajcie, że pokój można budować tylko na prawdzie. Niech troska o wspólne dobro, właściwe panowanie nad gniewem i wzajemne przebaczenie, pomogą wam budować cywilizację miłości w waszej obecnej sytuacji – powiedział papież Franciszek w pozdrowieniach do pielgrzymów polskich podczas środowej audiencji generalnej, 31 stycznia 2024 roku.

Publikujemy pełny tekst pozdrowień:

“Serdecznie pozdrawiam polskich pielgrzymów.

Nowy Rok rozpoczęliśmy od zaproszenia do budowania pokoju na świecie, w Ojczyźnie, w rodzinie, w swoim sercu. Pamiętajcie, że pokój można budować tylko na prawdzie. Niech troska o wspólne dobro, właściwe panowanie nad gniewem i wzajemne przebaczenie, pomogą wam budować cywilizację miłości w waszej obecnej sytuacji.

Z serca błogosławię wam i waszym rodzinom.”

Info za —> vaticannews / BP KEP / episkopat.pl: Papież do Polaków: Pokój można budować tylko na prawdzie


– Musimy nauczyć się przebaczać. Trudno jest być razem, jeśli nie praktykuje się sztuki przebaczenia – mówił papież Franciszek w środę 31 stycznia 2024 r., w katechezie o gniewie. Podkreślił, że jest to wada łatwa do rozpoznania, bo gniew trudno ukryć.

Franciszek przypomniał, że istnieje też „święty gniew”, gdy reagujemy oburzeniem na niesprawiedliwości lub w obliczu ucisku osoby słabej. „Z pomocą Ducha Świętego musimy tak ukierunkowywać namiętności, aby obracały się ku dobru” – mówił Papież na audiencji środowej…

Czytaj całość —> vaticannews.va: Papież w katechezie o gniewie: musimy nauczyć się przebaczać

Transmisja audiencji generalnej ––> Radio Maryja/TV Trwam: Audiencja generalna Ojca Świętego Franciszka 24.01.2024

Na zakończenie audiencji środowej papież Franciszek przypomniał o zbyt wielu cywilach, którzy są bezbronnymi ofiarami toczących się wojen. Franciszek apelował do rządzących narodami, by wsłuchali się w pełne cierpienia wołanie ludzi zmęczonych wojną i inicjowali projekty na rzecz pokoju. Pozdrawiając Polaków wskazał, że pokój można budować tylko na prawdzie…

Czytaj całość —> vaticannews.va: Papież do Polaków: pokój można budować tylko na prawdzie