Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Oświadczenie w związku z zakażeniami koronawirusem...

Oświadczenie w związku z zakażeniami koronawirusem SARS-CoV-2 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – 4 września 2020

W dniu 4 września 2020 r. rzeczniczka prasowa sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, Małgorzata Pabis, przekazała specjalne oświadczenie dotyczące sytuacji związanej z zakażeniami koronawirusem SARS-CoV-2 w łagiewnickim Sanktuarium. Publikujemy tekst oświadczenia za serwisem internetowym rektoratu Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

OŚWIADCZENIEW związku z różnymi wiadomościami pojawiającymi się w przekazie medialnym dotyczącymi koronawirusa w…

Opublikowany przez Sanktuarium Bożego Miłosierdzia Piątek, 4 września 2020

 

“Dwie zakonnice są hospitalizowane, 33 przebywają w izolacji” – powiedziała Polskiej Agencji Prasowej, również w piątek 4 września 2020 r., rzeczniczka prasowa małopolskiego sanepidu Dominika Łatak-Glonek.

Zobacz więcej —> PAP/Niedziela.pl: Kraków: 35 sióstr z łagiewnickiego sanktuarium zakażonych koronawirusem


Oświadczenie

W związku z różnymi wiadomościami pojawiającymi się w przekazie medialnym dotyczącymi koronawirusa w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach informujemy, że:

1. Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia należą dwa obiekty sakralne: Kaplica Klasztorna Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz Bazylika Bożego Miłosierdzia.

2. Duszpasterze posługujący w Bazylice Bożego Miłosierdzia, którzy mogliby mieć bezpośredni kontakt z osobą zakażoną /o czym informowaliśmy w ogłoszeniach w ubiegłą niedzielę/ po odbyciu kwarantanny i uzyskaniu testów negatywnych powrócili do pełnienia zadań duszpasterskich. Dziękujemy kapłanom z dekanatu i zgromadzeń zakonnych, którzy wsparli nas w minionym tygodniu, co umożliwiło zachowanie ciągłości posługi sakramentalnej w naszej Bazylice, mimo nieobecności miejscowych duszpasterzy.

3. Bazylika Bożego Miłosierdzia funkcjonuje normalnie – odprawiane są Msze święte i odbywa się spowiedź. Od wielu miesięcy na początku każdej Mszy świętej i bezpośrednio przed Komunią świętą przypominamy obowiązujące w czasie pandemii normy sanitarne i prosimy o ich przestrzeganie. Kapłani przed rozdawaniem Komunii świętej dokonują dezynfekcji dłoni. Przy każdym wejściu do Bazyliki oraz przy każdym konfesjonale znajduje się płyn i zestaw do dezynfekcji. Bazylika i Kaplica Wieczystej Adoracji są na bieżąco dezynfekowane. W trosce o bezpieczeństwo wiernych została również przeprowadzona specjalistyczna dezynfekcja Bazyliki.
W obecnej sytuacji jesteśmy także w stałym kontakcie ze służbami sanitarno-epidemiologicznymi.

4. Jak podano w komunikacie zamieszczonym na stronie www.faustyna.pl: Z powodu zachorowań na koronawirusa Siostry z Klasztoru Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach objęte są kwarantanną. Kaplica Klasztorna z łaskami słynącym obrazem Jezusa Miłosiernego i grobem św. Faustyny jest czynna do godziny 18.00. Posługują w niej kapłani /niezwiązani z Bazyliką/ i siostry, którzy nie mieli bezpośredniego kontaktu z osobami zarażonymi. Kaplica jest na bieżąco dezynfekowana.

5. W związku z kwarantanną w Klasztorze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia codzienna modlitwa w Godzinie Miłosierdzia transmitowana przez TVP 3 w paśmie ogólnopolskim jest aktualnie prowadzona z Bazyliki Bożego Miłosierdzia, a nie jak zazwyczaj z Kaplicy Klasztornej.


Tekst oświadczenia za —> Sanktuarium Bożego Miłosierdzia/milosierdzie.pl: Oświadczenie

Zobacz też —> Faustyna.pl: Koronawirus w łagiewnickim klasztorze