Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

“Orędzie Miłosierdzia” 2/2023 – ...

“Orędzie Miłosierdzia” 2/2023 – 126. numer kwartalnika Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach

W Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach dostępny jest nowy, 126. numer kwartalnika „Orędzie Miłosierdzia” (2/2023), na kwiecień, maj i czerwiec 2023 roku. Kwartalnik rozchodzi się za dowolne ofiary w łagiewnickim Sanktuarium, a także w prenumeracie. Szczegółowa prezentacja nowego numeru oraz archiwalne wydania są dostępne w internecie na stronie Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia faustyna.pl w zakładce: Kwartalnik „Orędzie Miłosierdzia”.

W 126. numerze kwartalnika „Orędzie Miłosierdzia” można przeczytać m.in. o wzywaniu do zaufania Bożemu Miłosierdziu w nauczaniu papieża Benedykta XVI, nowej inicjatywie medialnej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia pod nazwą „Blisko Rahamim”, drugi odcinek poświęcony św. Faustynie w Łodzi z okazji setnej rocznicy pobytu Apostołki Bożego Miłosierdzia w tym mieście.

Z  prof. Roy Schoemanem o jego nawróceniu z judaizmu na katolicyzm i o Bożym miłosierdzia rozmawia s. Faustia Szabová ISMM.

O biblijnym Jakubie w kontekście miłosierdzia Bożego pisze s. Maria Faustyna Ciborowska ISMM.

Ks. Wojciech Rebeta odpowiada na pytanie: Jakie są losy osób, które umarły, a nie pojednały się z Bogiem? Jakie są losy samobójców? A ks. Karol Dąbrowski opowiada o cnotach, na jakie Matka Boża wskazywała św. Siostrze Faustynie.

Ponadto w numerze są świadectwa, modlitwa w Godzinie Miłosierdzia, rozważania „Anny” nad tekstami z „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny, Poczta „Faustinum”, wiadomości, wiersz i pieśń…, a wszystko o miłosierdziu Boskim i ludzkim.

Info i foto na podstawie —> Faustyna.pl: Nowy numer „Orędzia Miłosierdzia” 

Zobacz też —> Zbiórka na kamerę do transmisji z Łagiewnik

Kwartalnik “Orędzie Miłosierdzia” ma charakter informacyjno-formacyjny i jest w całości poświęcone tematyce miłosierdzia Bożego i ludzkiego oraz życiu i misji św. Siostry Faustyny. Wychodzi w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach od 1987 r., początkowo tylko dwa razy w roku (na Święto Miłosierdzia i 5 października – rocznicę śmierci Siostry Faustyny), a od 1996 r. – jako kwartalnik i organ prasowy Stowarzyszenia Apostołów Bożego Miłosierdzia „Faustinum”.

Zobacz więcej —> „Orędzie Miłosierdzia” Kwartalnik


Obejrzyj serię: Orędzie Miłosierdzia w spotach filmowych

Wideo —> Faustyna / YouTube