Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Obiady od św. Mikołaja i św. Siostry Faustyny dla ...

Obiady od św. Mikołaja i św. Siostry Faustyny dla podopiecznych Dzieła św. Ojca Pio w Krakowie

We wtorek 6 grudnia 2022 r., z samego rana, św. Mikołaj spakował 150 obiadów i zawiózł do Dzieła św. Ojca Pio, aby obdarować osoby potrzebujące i bezdomne. Posiłki zostały sfinansowane z Funduszu Miłosierdzia, jaki działa przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.

To już trzeci miesiąc zawozimy ciepły posiłek do Dzieła Pomocy św. Ojca w ramach akcji „Zupa od św. Siostry Faustyny”. Dziś udało się to zorganizować w dniu szczególnym – we wspomnienie Świętego Mikołaja. Wiemy, że był on od młodości człowiekiem o ogromnej wyobraźni miłosierdzia. Zawsze wiedział gdzie, jak i komu pomóc – mówi Małgorzata Pabis, rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. – Po śmierci rodziców dzielił się majątkiem z innymi. Jedna z historii opowiada o tym, że zatroszczył się o posag dla ubogich dziewcząt, rzucając do ich domu złote kule z pieniędzmi – dodaje, podkreślając, że każdy kto złożył swój „grosz” na Funduszu Miłosierdzia dziś stał się Świętym Mikołajem – dołożył swoją „cegiełkę” do posiłku dla bezdomnych.

Inspiracją do powstania Funduszu Miłosierdzia były słowa św. Jana Pawła II, które wypowiedział dzień po konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia, 18 sierpnia 2002 roku na krakowskich Błoniach: „W obliczu współczesnych form ubóstwa, których jak wiem nie brakuje w naszym kraju, potrzebna jest dziś – jak to określiłem w liście Novo millennio ineunte – «wyobraźnia miłosierdzia» w duchu solidarności z bliźnimi, dzięki której pomoc będzie «świadectwem braterskiej wspólnoty dóbr». Niech tej «wyobraźni» nie zabraknie mieszkańcom Krakowa i całej naszej Ojczyzny. Niech wyznacza duszpasterski program Kościoła w Polsce. Niech orędzie o Bożym miłosierdziu zawsze znajduje odbicie w dziełach miłosierdzia ludzi”.

Każdy kto chciałby włączyć się w akcję może złożyć swój datek na konto:

PEKAO S.A. Nr 65 1240 4432 1111 0000 4721 0286

z dopiskiem: „Fundusz Miłosierdzia”.

Info i foto za —> Małgorzata Pabis – Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach: Obiady od św. Mikołaja i św. Siostry Faustyny

Zobacz też —> 6 grudnia – Wspomnienie św. Mikołaja, biskupa


Potrzebujesz modlitwy? Dodaj osobistą > intencję lub wspieraj innych modlitwą i postem!

Odwiedź serwis Get Mercy – zobacz mapę sanktuariów Bożego Miłosierdzia, znajdź najbliższe!

Polecamy —> Słowo na dziś: Ewangelia z komentarzem + inspiracja