Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Nowenna do Ducha Świętego – Dzień 9 – ...

Nowenna do Ducha Świętego – Dzień 9 – 27 maja 2023

Dziewiąty, ostatni dzień Nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego – Sobota, 27 maja 2023 roku.

Odprawiając tę Nowennę nawiązujemy do oczekiwania przez Maryję i apostołów w Wieczerniku spełnienia się obietnicy, którą zostawił Chrystus: „…wkrótce zostaniecie ochrzczeni Duchem Świętym” (Dz 1,5).

Wideo↑ —> Bogdan Bednarz: 9 dzień Nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego

Zobacz ⇒ Wszystkie dni Nowenny przed Zesłaniem Ducha Świętego


Niech Duch Święty prowadzi nas do pełnego poznania Jezusa, odkrywa przed nami głębię Jego miłosiernej miłości, uczy dostrzegania Jego obecności i działania w naszej codzienności oraz kształtuje nasze życie w duchu ufności wobec Boga i miłosierdzia względem bliźnich. (Faustyna.pl)

Zobacz też:

Czuwanie w wigilię Zesłania Ducha Świętego w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – 27 maja 2023 – Także online

Modlitwa św. Jana Pawła II do Ducha Świętego

Godzina Miłosierdzia

⇒ “Szczęśliwa, która uwierzyła” – Rekolekcje dla kobiet z cyklu “Maryja – Matką poszukujących drogi” – Brańszczyk, 2- 4 czerwca 2023 – Zaproszenie

 Nowenna do Ducha Świętego – Dzień 9

Na początku można zaśpiewać > Hymn do Ducha Świętego lub > Sekwencję o Duchu Świętym

Modlitwa wstępna

Duchu Święty, Boże, który w dniu narodzin Kościoła raczyłeś zstąpić widomie na apostołów, aby oświecić ich rozum, zapalić serca, utwierdzić w wierze i życie ich uświęcić, błagamy Cię najgoręcej w czasie tej nowenny, abyś również nam raczył udzielić tych samych darów dla naszego uświęcenia i wzrostu chwały Bożej. Przez Chrystusa, Pana naszego.

Amen.

Modlitwa w dziewiątym dniu Nowenny

“Kiedy nadszedł dzień Pięćdziesiątnicy, znajdowali się wszyscy razem na tym samym miejscu. Nagle dał się słyszeć z nieba szum, jakby uderzenie gwałtownego wichru, i napełnił cały dom, w którym przebywali. Ukazały się im też języki jakby z ognia, które się rozdzieliły, i na każdym z nich spoczął jeden. I wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym, i zaczęli mówić obcymi językami, tak jak im Duch pozwalał mówić (Dz 2,1-4).

Módlmy się:

Duchu Święty, który sprawiłeś, że apostołowie mówili różnymi językami, spraw abyśmy w życiu chrześcijańskim potrafili mówić językiem słów, językiem czynów, językiem przykładu i wszystkimi możliwymi językami dla pomnożenia chwały Bożej. Amen.

Modlitwy końcowe

Ojcze Nasz…

Boże, Ty otworzyłeś nam bramy życia wiecznego, wywyższając Chrystusa i zsyłając nam Ducha Świętego, spraw, aby tak wielkie dary umocniły nasze oddanie się Tobie i pomnożyły naszą wiarę. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Można odmówić > Litanię do Ducha Świętego


Polecamy rozważanie —> MIŁOŚĆ – 9. dzień Nowenny do Ducha Świętego

Wideo za —> Karmelici Bosi Prowincja Krakowska (2019): MIŁOŚĆ – 9. dzień Nowenny do Ducha Świętego (Produkcja: o. Mariusz Wójtowicz OCD & Marek Domagała)