Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Niedziela Palmowa wprowadza nas w bezpośrednie prz...

Niedziela Palmowa wprowadza nas w bezpośrednie przeżywanie misteriów paschalnych – Rzecznik Episkopatu Polski

Niedziela Palmowa jest zapowiedzią wydarzeń zbawczych, które dokonają się na Golgocie. Wprowadza nas zatem w bezpośrednie przeżywanie misteriów paschalnych – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ w sobotę 1 kwietnia 2023 r.

Rzecznik KEP zaznaczył, że obchodami Niedzieli Palmowej, czyli Niedzieli Męki Pańskiej, rozpoczynamy w Kościele Wielki Tydzień. „Tego dnia wspominamy uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. Wierni gromadzą się przed kościołem, gdzie odbywa się poświęcenie palm, po czym następuje przejście w procesji do świątyni” – powiedział.

Dodał, że w czasie liturgii czyta się opis Męki Pańskiej. „Niedziela Palmowa jest ostatnią niedzielą Wielkiego Postu i zapowiedzią wydarzeń zbawczych, które dokonają się na Golgocie. Wprowadza nas zatem w bezpośrednie przeżywanie misteriów paschalnych” – podkreślił rzecznik KEP.

Posłuchaj Rzecznika Konferencji Episkopatu Polski:

Info, foto i audio za —> BP KEP / episkopat.pl: Rzecznik Episkopatu: Niedziela Palmowa wprowadza nas w bezpośrednie przeżywanie misteriów paschalnych

Zobacz też:

Słowo na Wielki Tydzień- Niedziela Palmowa – Ks. Marek Chrzanowski FDP

Męka Pańska według św. Mateusza (Ewangelia Mt, 26, 14-27, 66)

⇒ “Wdzięczni” św. Janowi Pawłowi II – Czuwanie pod Oknem Papieskim w Krakowie i zapalona świeca w oknach, 2 kwietnia 2023 o godz. 21.37