Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

“Wdzięczni” św. Janowi Pawłowi II R...

“Wdzięczni” św. Janowi Pawłowi II – Czuwanie pod Oknem Papieskim w Krakowie i zapalona świeca w oknach, 2 kwietnia 2023 o godz. 21.37

Archidiecezja Krakowska zachęca, aby w niedzielę 2 kwietnia 2023 r. o godz. 21.37 zjednoczyć się w modlitwie, a jako znak pamięci i wdzięczności św. Janowi Pawłowi II zapalić w oknach mieszkań i domów świece. Zaprasza również wszystkich do udziału w czuwaniu pod Oknem Papieskim, któremu towarzyszyć będzie hasło „Wdzięczni”.

Zobacz też:

Święty Jan Paweł Wielki – Stanowisko Konferencji Episkopatu Polski – 14 marca 2023

Papież Jan Paweł II – Apostoł Miłosierdzia

Modlitwa św. Jana Pawła II do Ducha Świętego

W kwietniu 2005 r. ulicami polskich miast, a także ulicami Krakowa przeszły Białe Marsze Wdzięczności. W stolicy Małopolski wzięło w nim udział prawie milion osób, które o godz. 21.37 na Błoniach zastygły w modlitewnym milczeniu, zapalając świece. – Jest tak, jakby On tu był! – mówili wówczas krakowianie. 18 lat od tych wydarzeń, w niedzielę 2 kwietnia 2023 r. ulicami wielu naszych miast znów przejdą marsze, upamiętniające Ojca Świętego.

W ostatnim czasie w przestrzeni publicznej pojawiają się zarzuty i wątpliwości kierowane pod adresem św. Jana Pawła II Wielkiego. 2 kwietnia, 18 lat od jego odejścia „do domu Ojca”, nie chcemy włączać się w antykulturę krzyku i przemoc. Z całą mocą chcemy pokazać, że Papież Polak jest ważną postacią dla wielu z nas i jesteśmy mu wdzięczni za to, ile uczynił dla Kościoła krakowskiego oraz powszechnego, dla Polski i świata, ale też dla każdego z nas.

Archidiecezja Krakowska zaprasza wszystkich do udziału w czuwaniu pod Oknem Papieskim, któremu towarzyszyć będzie hasło „Wdzięczni”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 20.00 wspólną modlitwą różańcową, do której rozważania przygotowali młodzi z różnych krakowskich wspólnot. Przy tej okazji abp Marek Jędraszewski poświęci krzyż do kościoła św. Jana Pawła II, który powstaje na krakowskim Ruczaju. Czuwanie pod Oknem Papieskim zakończy się o godz. 21.37, modlitwą w ciszy z zapalonymi świecami, dlatego prosimy o zabranie ich ze sobą.

Wydarzenie —> na Facebooku

Osoby, które nie mogą być w tym dniu przy Franciszkańskiej 3, zachęcamy do duchowej łączności i do zapalenia świec w oknach domów czy mieszkań o godz. 21.37. Ten drobny gest będzie znakiem pamięci i wdzięczności Papieżowi Polakowi.

W dniach poprzedzających obchody można włączyć się w internetową inicjatywę i podzielić się w sieci swoim świadectwem o św. Janie Pawle II — napisać, co osobiście mu zawdzięczamy i za co jesteśmy wdzięczni. Aby włączyć się w akcję #WdzięczniJP2, wystarczy opublikować zdjęcie z papieżem lub udostępnić specjalnie przygotowanie grafiki, dostępne w mediach społecznościowych Archidiecezji Krakowskiej, napisać kilka słów osobistego świadectwa i dołączyć hasztag #WdzięczniJP2.

Info i foto za —> Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej: #WdzięczniJP. Zapal w oknie świecę o godz. 21.37