Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Nagroda Grand Prix XIV Festiwalu Polonijnego ̶...

Nagroda Grand Prix XIV Festiwalu Polonijnego “Losy Polaków 2019” dla Michała Kondrata za film “Miłość i Miłosierdzie” – 9 listopada 2019

W dniu 9 listopada, w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Warszawie, wręczono nagrody XIV Festiwalu Polonijnego „Losy Polaków 2019”. Jury Festiwalu pod przewodnictwem reżysera Pawła Woldana przyznało nagrodę GRAND PRIX ufundowaną przez Marszałka Senatu RP – Stanisława Karczewskiego – Michałowi Kondratowi za film “Miłość i Miłosierdzie”.

Grand Prix dla Michała Kondrata za film Miłość i Miłosierdzie na XIV Festiwalu Losy Polaków. Nagrodę ufundował Marszałek…

Opublikowany przez Fundacja Św. Maksymiliana Kolbe Sobota, 9 listopada 2019

 

Zobacz fotorelację —> z Gali rozdania nagród XIV Festiwalu Polonijnego “Losy Polaków 2019”

Nagrodę z rąk Grzegorza Seroczyńskiego, dyrektora Biura Polonijnego Kancelarii Senatu, odebrali aktorka Kamila Kamińska – odtwórczyni roli św. Faustyny i dyrektor Kondrat Media – Marek Trojak.

Festiwal organizowany jest przez Fundację Polska-Europa-Polonia w ramach wieloletniego Programu „Niepodległa” związanego z 100. rocznicą Odzyskania Niepodległości.

Do konkursu zostało zgłoszonych 90 prac festiwalowych: filmów i programów telewizyjnych, programów radiowych, programów multimedialnych oraz kilkudziesięciu portali internetowych ukazujących życie Polaków w 19 krajach świata m.in. w Australii, Białorusi, Francji, Hiszpanii, Indiach, Irlandii, Izraelu, Kanadzie, Kazachstanie, Litwie, Niemczech, Rosji, Turcji, Szwecji, Ukrainie, USA, Wielkiej Brytanii i Polsce.

W przyszłym roku odbędzie się jubileuszowy Festiwal Polonijny „Losy Polaków 2020” związany m.in. z 100. rocznicą wojny polsko-bolszewickiej, 40. rocznicą powstania „Solidarności” oraz beatyfikacją Prymasa Tysiąclecia – Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Więcej informacji o Festiwalu —> warszawa.mazowsze.pl/festpol

Zobacz też —> ipn.gov.pl: Nagrody XIV Festiwalu Polonijnego „Losy Polaków 2019”

Foto ilustracyjne: Fundacja Św. Maksymiliana Kolbe


Film „Miłość i Miłosierdzie” w reżyserii Michała Kondrata, który mogliśmy oglądać w polskich kinach od 29 marca 2019 r., to fabularyzowany dokument przybliżający narodziny, istotę i dynamiczny rozwój kultu Bożego Miłosierdzia w formach przekazanych w “Dzienniczku” św. Siostry Faustyny Kowalskiej (w tej roli Kamila Kamińska), który na przestrzeni ostatnich kilku dziesięcioleci rozprzestrzenił się z Polski na cały świat.

28 października 2019 r. film miał swoją amerykańską premierę – wyświetlany był w niemal 800 kinach w Stanach Zjednoczonych!

Wydanie DVD wraz z książką filmu „Miłość i Miłosierdzie” jest w listopadzie 2019 w pierwszej trójce najlepiej sprzedających się filmów na DVD w Empiku (TOP filmy).

Wydanie na DVD zostało wzbogacone o niepublikowane świadectwa uzdrowień za wstawiennictwem Siostry Faustyny.

Wideo za —> KinoŚwiatPL: MIŁOŚĆ I MIŁOSIERDZIE – oficjalny zwiastun filmu

MIŁOŚĆ I MIŁOSIERDZIE – JUŻ NA DVD! Film po tygodniu sprzedaży zajmuje 1 miejsce w TOP 100 sprzedaży w sklepach Empik….

Opublikowany przez Fundacja Św. Maksymiliana Kolbe Środa, 13 listopada 2019