Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Misericors w „Plus Minus”

Misericors w „Plus Minus”

„W błędzie będzie ten, kto uzna, że ewangelizacja w sieci jest wyłącznie domena duchownych. W zarządzie fundacji Misericors (łac. „miłosierny”), która stawia sobie za cel szerzenie kultu Miłosierdzia Bożego, jest wprawdzie dwóch księży, ale jej trzon stanowią świeccy. To oni w ubiegłym roku wymyślili i od podstaw zbudowali specjalną aplikację na Rok Miłosierdzia”- pisze Tomasz Krzyżak w artykule „Jezus z Facebooka” na łamach świątecznego „Plus Minus”.

– Tworząc tę aplikację, właściwie wyprzedziliśmy czas. Wymyśliliśmy ją bowiem, zanim papież Franciszek ogłosił Rok Miłosierdzia – śmieje się dr hab. Monika Przybysz, członek zarządu fundacji i jedna z pomysłodawczyń aplikacji. – Mówiąc jednak poważnie, chodziło nam o to, by ludzi tkwiących w świecie wirtualnym wciągnąć do działania także w świecie realnym. I być może wcale nie chodziło tu o ewangelizację, ale o to, by po prostu ludzie zaczęli czynić coś dobrego. Wyszliśmy z założenia, że może ich do tego zachęcić dobre narzędzie mobilne, swego rodzaju pomost między rzeczywistością wirtualną i realną – wyjaśnia.

rp plus minus

Polecamy lekturę całego artykułu „Rzeczpospolitej” – Tomasz Krzyżak, “Jezus z Facebooka”, “Plus Minus” 13 (1204), sobota-poniedziałek 26-28 marca 2016