Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Ks. Tom Uzhunnalil uwolniony – 12 września 2...

Ks. Tom Uzhunnalil uwolniony – 12 września 2017

Ks. Tom Uzhunnalil, salezjanin porwany przez islamistów w Jemenie, został uwolniony. Informację tę podał 12 września br. bp Paul Hinder, wikariusz apostolski Arabii Południowej, do którego jurysdykcji należy również Jemen.

Pochodzący z Indii salezjanin ks. Tom Uzhunnalil został uprowadzony 4 marca 2016 roku  przez grupę ekstremistów islamskich. Dżihadyści napadli  na dom starców w Adenie, prowadzony przez siostry Misjonarki Miłości. Terroryści zabili wówczas 16 osób, w tym 4 zakonnice.

Od dnia uprowadzenia zostały opublikowane dwa nagrania wideo, na których najprawdopodobniej był porwany kapłan, proszący o pomoc w przywróceniu mu wolności. Ojciec św.  Franciszek wielokrotnie zwracał się z apelem o uwolnienie salezjanina.

Bp Hinder zapewniał, w wydanym z tej okazji komunikacie dziękuje wszystkim, którzy o to zabiegali i modlili się w tej intencji.

Słowa podziękowania wystosował też przewodniczący Konferencji Episkopatu Indii kard. Baselios Cleemis Thottunkal. W sposób szczególny dziękuje on indyjskiemu rządowi, Papieżowi Franciszkowi i Stolicy Apostolskiej.

Za —> Radio Maryja: Salezjański misjonarz uwolniony z rąk dżihadystów | Radio Watykańskie: Jemen: uwolniono porwanego salezjanina


Wesprzyj Sanktuarium bł. ks. Jerzego Popiełuszki:

300x250_