Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Ks. Jacek Zdzieborski SDB w poranku radiowym ̶...

Ks. Jacek Zdzieborski SDB w poranku radiowym “Siódma 9”: Każdy chrześcijanin jest jednocześnie uczniem i misjonarzem – 21 października 2019

W poniedziałek 21 października 2019 r. gościem poranka radiowego rozgłośni katolickich “Siódma 9” był ks. Jacek Zdzieborski SDB, dyrektor Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie. W rozmowie z Marcinem Fijołkiem przybliżył działania misyjne salezjanów i akcję „Odważ się być dobrym” związaną z Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym.

Zobacz stronę internetową kampanii —> Odważ się być dobrym

– Papież Franciszek uwrażliwia nas, abyśmy przypomnieli sobie to, co jest istotą chrześcijaństwa, że jesteśmy i uczniami, i misjonarzami jednocześnie. Uczniami, ponieważ ciągle uczymy się Chrystusa, uczymy się kroczyć za Nim, ale i misjonarzami, co wypływa z przyjęcia chrztu, z naszej przynależności do Kościoła, z przynależności do Chrystusa, żebyśmy o Nim świadczyli. Wczoraj powiedział: «Nie przegap okazji do dawania świadectwa» i właśnie w ten sposób może się wyrażać nasze bycie misjonarzem na co dzień – mówił na antenie poranka “Siódma 9” ks. Jacek Zdzieborski SDB.

Posłuchaj rozmowy:

Zobacz więcej / audio —> Siodma9.pl: Ks. Jacek Zdzieborski: Każdy chrześcijanin jest jednocześnie uczniem i misjonarzem