Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Bł. ks. Jerzy Popiełuszko nadal pomaga – Rze...

Bł. ks. Jerzy Popiełuszko nadal pomaga – Rzecznik Episkopatu Polski w 35. rocznicę męczeńskiej śmierci kapelana “Solidarności”

Bł. ks. Jerzy Popiełuszko to święty dla każdego. Jak za życia tak i po śmierci zwracają się do niego wszyscy: pracownicy różnych sektorów życia społecznego, studenci, osoby starsze, politycy, aktorzy. To Błogosławiony, który swoim integralnym życiem, obroną praw i godności każdego człowieka, aż po męczeńską śmierć, przemawia do wszystkich i po dziś dzień, już z Nieba, pomaga w trudnych życiowych sytuacjach – powiedział rzecznik Episkopatu Polski, ks. Paweł Rytel-Andrianik, w związku z 35. rocznicą męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, która przypada 19 października 2019 r.

Zobacz też —> 18-20 października 2019 – Obchody 35. rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Rzecznik Episkopatu zauważył, że o ogromnej popularności bł. ks. Popiełuszki świadczą liczne świadectwa łask otrzymanych za jego przyczyną oraz stale palące się znicze i świeże kwiaty przy jego grobie.

Ks. Rytel-Andrianik zauważył, że bł. ks. Jerzy Popiełuszko jest jedną z najbardziej znanych postaci na świecie. „Grób tego zwyczajnego i jednocześnie niezwykłego księdza na warszawskim Żoliborzu odwiedziły od czasu jego męczeńskiej śmierci 23 miliony osób, pośród nich prezydenci i premierzy zachodnich mocarstw, hierarchowie kościelni, a także papieże Jan Paweł II i Benedykt XVI” – stwierdził.

„Ta globalna popularność legendarnego kapelana +Solidarności+ ma swoje korzenie w tym co powiedział o nim św. Jan Paweł II: +On jest patronem naszej obecności w Europie za cenę ofiary z życia, tak jak Chrystus+” – powiedział rzecznik Episkopatu.

Info za —> BP KEP: Rzecznik Episkopatu: bł. ks. Jerzy Popiełuszko nadal pomaga