Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Krupnik z Łagiewnik dla osób bezdomnych – 11...

Krupnik z Łagiewnik dla osób bezdomnych – 11 marca 2024

W poniedziałek 11 marca 2024 r. osoby bezdomne, ubogie, korzystające z pomocy Dzieła św. Ojca Pio, otrzymały ciepły krupnik i bułki. Posiłek przygotowany przez restaurację Agape zakupił Rektorat Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach ze środków zgromadzonych na Funduszu Miłosierdzia.


Trwa zbiórka online – dołącz, zapraszamy wraz z Sanktuarium w Łagiewnikach!

 

Zobacz też ⇒ Dzwon Nadziei dla Narodowego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Kiabakari w Tanzanii


 Jak bardzo cieszy nas hojność Darczyńców, którzy widząc ogromne potrzeby, składają swój dar serca czy to do skarbonek, które znajdują się na terenie naszego Sanktuarium, czy na nasze konto. Dzięki tym środkom możemy zarówno zakupić ciepły obiad dla osób przychodzących do Dzieła Pomocy św. Ojca Pio, jak i proszących niemal każdego dnia o pomoc tu na miejscu w Łagiewnikach – mówi Małgorzata Pabis, rzecznik Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, dodając, że to piękne dzieło miłosierdzia. – Dużymi krokami zbliża się Święto Miłosierdzia i Tydzień Miłosierdzia. To dla nas szczególny czas, w którym chcemy orędzie o Bożym Miłosierdziu przekazywać nie tylko słowem, modlitwą, ale także czynem. Do tego już się przygotowujemy – podkreśla Pabis.

Od wielu miesięcy Rektorat Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach prowadzi akcję Zupa od św. Siostry Faustyny. Środki na zakup ciepłych posiłków pochodzą od Darczyńców, którzy składają je na Fundusz Miłosierdzia.

Inspiracją do powstania Funduszu Miłosierdzia były słowa św. Jana Pawła II, które wypowiedział 18 sierpnia 2002 roku na krakowskich Błoniach:

„W obliczu współczesnych form ubóstwa, których jak wiem nie brakuje w naszym kraju, potrzebna jest dziś – jak to określiłem w liście Novo millennio ineunte – «wyobraźnia miłosierdzia» w duchu solidarności z bliźnimi, dzięki której pomoc będzie «świadectwem braterskiej wspólnoty dóbr». Niech tej «wyobraźni» nie zabraknie mieszkańcom Krakowa i całej naszej Ojczyzny. Niech wyznacza duszpasterski program Kościoła w Polsce. Niech orędzie o Bożym miłosierdziu zawsze znajduje odbicie w dziełach miłosierdzia ludzi”.

Każdy kto chciałby włączyć się w akcję może złożyć swój datek na konto:

PEKAO S.A. Nr 65 1240 4432 1111 0000 4721 0286
z dopiskiem: „Fundusz Miłosierdzia”.

Info i foto na podstawie —>  Małgorzata Pabis – Rzecznik prasowy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: Krupnik dla bezdomnych