Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

“Kromka Chleba dla sąsiada” – 19...

“Kromka Chleba dla sąsiada” – 19 września ogólnopolska zbiórka żywności Caritas w sklepach Biedronka

W dniach 17-24 września 2017 r. Caritas w Polsce prowadzi kampanię społeczną „Kromka Chleba dla sąsiada”. Akcja ma na celu zgromadzenie żywności, która zostanie przekazana osobom starszym, samotnym i potrzebującym. Ogólnopolska zbiórka żywności odbędzie się we wtorek 19 września 2017 r. w wybranych sklepach Biedronka.

Pięć dni później, w niedzielę 24 września na rynkach polskich miast wolontariusze będą dzielili się chlebem z przechodniami na znak swojej stałej troski o los osób potrzebujących. Podobne święta będą odbywały się w parafiach, w których działają Parafialne Zespoły Caritas. W czasie ich trwania będą rozdawane zebrane wcześniej w sklepach Biedronka dary. Wydarzenia te są wyrazem łączności z ubogimi oraz symbolem Caritas – miłości mądrej i praktycznej, rozumiejącej, że najważniejsze jest dzielenie się sercem.

Przez cały rok prowadzona jest zbiórka sms (numer 72052, hasło: “KROMKA”) środków na pomoc żywnościową dla potrzebujących. Poprzez tą akcję chcemy uwrażliwić społeczeństwo na potrzeby i los samotnych osób starszych i uaktywnić pomoc sąsiedzką.

Zobacz więcej o akcji —> Kromka Chleba

Wideo —> Caritas Polska: „Kromka Chleba Caritas” – znana akcja w nowej odsłonie