Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Koronka na ulicach miast świata – 28 wrześni...

Koronka na ulicach miast świata – 28 września 2023 o godz. 15.00!

We czwartek, 28 września 2023 r., w 15. rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, o godzinie 15:00 na placach, rogach i skrzyżowaniach ulic miast, a także w innych miejscach publicznych i na wiejskich rozdrożach, już po raz piętnasty pojawią się ludzie, by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego w ramach akcji Koronka na ulicach miast świata. Modlitwie towarzyszą jak co roku określone intencje.

Grupa akcji —> na Facebooku

Do tej akcji, która przypomina o przesłaniu Bożego miłosierdzia, może włączyć się każdy. Wystarczy znaleźć swoje miejsce na skrzyżowaniu i odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego, indywidualnie lub w grupie, a jeśli to niemożliwe – to można połączyć się duchowo.

Zobacz też —> Koronka do Miłosierdzia Bożego – Jak się nią modlić?


Po raz pierwszy inicjatywa odbyła się w 2008 r. w Łodzi. W ubiegłym roku wierni modlili się Koronką do Bożego Miłosierdzia co najmniej w 173 miastach w Polsce oraz 44 miejscach na całym świecie. Lista zgłoszonych miejscowości z wykazem ulic, na których jest odmawiana Koronka w Polsce, a także poza granicami kraju, jest publikowana na stronie —> iskra.jezuici.pl W tym roku do wspólnej modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia włączą się żołnierze, więźniowie, Ludzie Morza i Kapelani Portu Lotniczego.

Wydarzenie organizuje Zespół “ISKRA BOŻEGO MIŁOSIERDZIA”  działający przy Sanktuarium Najświętszego Imienia Jezus w Łodzi. Wydarzenie objął patronatem kardynał-nominat Grzegorz Ryś, metropolita łódzki.

– Zapraszamy do modlitwy wszystkich, by o tej samej godzinie, tego samego dnia stanąć na ulicy, na więziennym dziedzińcu, przed swoim, domem, biurem, fabryką, szkołą, kościołem, aby połączyć się z Jezusem konającym na krzyżu, a następnie odmówić wraz z nami Koronkę do Miłosierdzia Bożego – zachęcają organizatorzy.

Info na podstawie —> iskra.jezuici.pl |Faustyna.pl: Koronka na ulicach miast świata | radiomaryja.pl: Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata – 28 września


Intencje modlitwy w ramach akcji “Koronka na ulicach miast świata” 2023 są następujące:

1.  Za Kościół Boży, aby niestrudzenie bronił depozyt wiary i moralności.

2. Za rządzących, aby sprawowanie władzy traktowali jako służbę na rzecz wspólnego dobra nas wszystkich.

3. O pokój na Ukrainie i na całym świecie.

4. Za więźniów w zakładach karnych, zwłaszcza tych, którzy trwają daleko od Boga, nie widzą sensu nawrócenia lub którym brakuje nadziei w Boże Miłosierdzie.

5. O powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów.

6. Za nasze kraje, miasta, nasze rodziny i nas samych.

Zobacz więcej —> KLIKNIJ


Koronka na ulicach miast świata 2023 – Mapa miejsc modlitwy:

Zgłoszone miasta do Koronki na ulicach miast świata 2022:

W Polsce

W Europie

W Ameryce

W Afryce

W Azji i Australii