Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

Kierownik duchowy Sekretarki Bożego Miłosierdzia &...

Kierownik duchowy Sekretarki Bożego Miłosierdzia – o. Józef Andrasz SJ – Reportaż TV Trwam

W Niedzielę Bożego Miłosierdzia, 28 kwietnia 2019 r., w Telewizji Trwam miała miejsce premierowa emisja reportażu pt. “Kierownik duchowy Sekretarki Bożego Miłosierdzia” poświęconego o. Józefowi Andraszowi SJ. W dniu 1 lutego 2024 r. przypada 61. rocznica śmierci Ojca Andrasza.

Na tle pobożności Sądecczyzny, skąd pochodził o. Andrasz, świadków jego życia i „Dzienniczka” św. Siostry Faustyny ukazana jest postać tego niezwykłego kapłana, którego kult zaczął się rozwijać po kanonizacji Apostołki Bożego Miłosierdzia.

Odwiedź serwis poświęcony o. Józefowi Andraszowi SJ —> andrasz.jezuici.pl

Siostra Faustyna po raz pierwszy skorzystała z jego posługi w czasie rekolekcji przed ślubami wieczystymi w kwietniu 1933 roku. Stałym kierownikiem duchowym został w ostatnich latach jej życia, które spędziła w Krakowie. W sumie o. Andrasz posługiwał Siostrze Faustynie przez ponad 2 i pół roku, a po jej śmierci zaangażował się w realizację jej posłannictwa.

Twórcą filmu jest Piotr Grabowski, doktorant Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. L. Schillera w Łodzi.

Wideo —> Radio Maryja/TV Trwam: Ojciec Józef Andrasz, kierownik duchowy Sekretarki Bożego Miłosierdzia oraz Faustyna.pl: O ojcu Józefie Andraszu SJ w TV Trwam


Zobacz też—> 75. rocznica poświęcenia przez o. Józefa Andrasza SJ obrazu Jezusa Miłosiernego w kaplicy w Łagiewnikach – 16 kwietnia 2019