Codzienna Aplikacja Miłosierdzia
PODZIEL SIĘ

100. rocznica Bitwy Warszawskiej – Msza św. ...

100. rocznica Bitwy Warszawskiej – Msza św. i poświęcenie figury Matki Bożej Łaskawej – Radzymin, 16 sierpnia 2020 (Transmisja online)

W niedzielę 16 sierpnia 2020 r. o godz. 12.00 w parafii św. Jana Pawła II w Radzyminie (ul. Słowackiego 58) biskup warszawsko-praski Romuald Kamiński odprawił w ramach obchodów 100-lecie Bitwy Warszawskiej 1920 roku Mszę św. oraz poświęcił figurę Matki Bożej Łaskawej.Transmisję internetową Mszy św. realizowała Salve NET.

Wideo za —> Salve NET: 100-lecie Bitwy Warszawskiej – Msza i poświęcenie figury Matki Bożej Łaskawej (16.08 godz. 12.00)

W homilii bp Romuald Kamiński podkreślił, że przeżywamy dziś kolejny dzień wdzięczności za wydarzenia 1920 r., zwłaszcza związane z Bitwą Warszawską, zwaną „Cudem nad Wisłą”.

Nawiązując do obchodzonej dzień wcześniej Uroczystości Wniebowzięcia NMP stwierdził, że w Maryi „możemy zobaczyć, gdzie jest kres wędrówki tych, którzy swoje życie całkowicie zjednoczyli z losem Chrystusa”. Zaznaczył, że oddawanie czci Maryi to włączanie się w Jej wielbienie Boga. „Błogosławić Maryję to zrozumieć, że i mnie Jezus chce dać miejsce w Swojej chwale z duszą i ciałem” – powiedział.

Czytaj całość —> ekai.pl: Radzymin: bp Romuald Kamiński poświęcił figurę Matki Bożej Łaskawej

Posłuchaj homilii bpa Romualda Kamińskiego:

Po homilii biskupi odsłonili i poświęcili spiżową statuę Matki Bożej Łaskawej, patronki Warszawy i Strażniczki Polski. Maryja w koronie na głowie trzyma w rękach połamane strzały nieprzyjaciela.

Na zakończenie Mszy św. bp Kamiński odmówił akt zwierzenia Matce Bożej Łaskawej Warszawy i całej Ojczyzny.

Po uroczystościach zaplanowano piknik wojskowy.

Tego samego dnia w parafii św. Brata Alberta Warszawie-Wesołej (ul. Szeroka 2) o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna w intencji Ojczyzny w ramach Ogólnopolskich Obchodów 100-lecia Bitwy Warszawskiej oraz 100. rocznicy urodzin Papieża Polaka św. Jana Pawła II.

Zobacz też —> 100-lecie Bitwy Warszawskiej 1920 roku – Program obchodów religijnych w dniach 13-17 sierpnia 2020