PODZIEL SIĘ

Jałmużna Wielkopostna 2019 – “Dar Juni...

Jałmużna Wielkopostna 2019 – “Dar Juniora dla Seniora”

Solidarność międzypokoleniowa przyświeca tegorocznej akcji Caritas “Jałmużna Wielkopostna”, która wystartowała w Środę Popielcową, 6 marca 2019 r., pod hasłem „Dar Juniora dla Seniora”. Do akcji włączają się szkoły i parafie na terenie całego kraju. Datki uzbierane w papierowych skarbonkach przez dzieci i młodzież trafią do osób starszych i chorych.

Baner Jałmużny Wielkopostnej 2019

fot. Caritas.pl

„Jałmużna Wielkopostna” to mała ofiara, która przybiera formę dobrowolnej rezygnacji z przyjemności materialnej lub poświęcenia czasu na wysłuchanie, wsparcie i zrozumienie drugiej osoby. Zebrane w skarbonkach środki zostaną wykorzystane przez Parafialne Zespoły Caritas i Szkolne Koła Caritas na zaspokojenie potrzeb seniorów w formie pomocy medycznej, żywności i odzieży.

Oprócz wypełnienia materialnej Skarbonki Wielkopostnej do akcji można również dołączyć wysyłając charytatywny SMS z hasłem POMAGAM pod numer 72052 (koszt: 2,46 zł z VAT) lub dokonując wpłaty na konto Caritas Polska z dopiskiem „Jałmużna Wielkopostna” na konto 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526.

Dar juniora dla seniora – Jałmużna Wielkopostna 2019

💕🧒👵 Jałmużna Wielkopostna pod hasłem "Dar juniora dla seniora" rozpoczęta! Zobacz na czym polega nasza akcja, kim dla siebie są dzieci i seniorzy oraz co sprawia, że na ich twarzach pojawia się uśmiech 🙂 Nie masz skarbonki wielkopostnej? Nie szkodzi! Do akcji możesz włączyć się również wysyłając SMS o treści POMAGAM na nr 72052 (koszt: 2,46 zł z VAT).#CaritasPolska #WielkiPost #jałmużna

Opublikowany przez Caritas Polska Czwartek, 7 marca 2019

 

Podczas konferencji inauguracyjnej akcji Caritas odbyła się moderowana dyskusja międzypokoleniowa, w której dzieci i seniorzy przedstawili swoje spostrzeżenia na temat wzajemnych relacji i idei pomagania.

„Jałmużna Wielkopostna” jest ekumeniczną akcją charytatywną organizowaną przez Caritas Kościoła Katolickiego, Eleos Kościoła Prawosławnego oraz Diakonię Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i Diakonię Kościoła Ewangelicko-Reformowanego. Akcja odbywa się po raz 24.

Akcję patronatem medialnym objęły Polskie Radio oraz tygodniki “Niedziela”, “Idziemy” i “Gość Niedzielny”. Partnerami akcji są sieci komórkowe Plus, t-Mobile, Orange, Heyah, Play i Digital Virgo.

Info / foto / czytaj więcej —> Caritas.pl: Rusza Jałmużna Wielkopostna 2019!

Serwis akcji Jałmużna Wielkopostna —> jalmuzna.caritas.pl